در حال بارگذاری ...
 • برای سومین سال پیاپی؛

  بوشهر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر فجر می‌شود

  برای سومین سال پیاپی، بوشهر میزبان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خواهد بود.

  به گزارش تئاتر بوشهر، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان در این ارتباط گفت: بوشهر همانند دو سال گذشته یکی از استان‌هایی خواهد بود که میزبانی بخش «فجر استانی» سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را به آن سپرده شده است.
  جهانشیر یاراحمدی در ادامه افزود: میزبانی بوشهر در کنار استان‌های مرکزی، لرستان، خوزستان، یزد و چهار محال و بختیاری قطعی شده و هم اکنون در مرحله انتخاب آثار و هماهنگی با گروه‌ها که در واقع یکی از سخت‌ترین مراحل است به سر می‌بریم.
  یاراحمدی در مورد زمان برگزاری سومین دوره برگزاری این جشنواره در بوشهر نیز گفت: این جشنواره دی‌ماه امسال در مجموعه تئاتر شهر بوشهر برگزار خواهد شد. تاریخ دقیق روزهای برگزاری را هفته آینده اعلام خواهیم کرد.
  وی همچنین در مورد برنامه اجرایی این جشنواره بیان کرد: تا قطعی‌شدن نمایش‌هایی که از سایر استان‌ها و تهران منتظر می‌مانیم. پس از آن برنامه‌های داخلی را نیز به جشنواره اضافه خواهیم کرد. در تلاش هستیم تا از تولیدات استانی در برنامه اجرایی چند کار داشته باشیم.
  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان در پایان گفت: ضمن سپاس از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌خاطر همراهی و همکاری در برگزاری این جشنواره، امیدوارم این رویداد تاثیرات مثبتی روی تئاتر استان داشته باشد و تجربه خوبی برای همه ما باشد.
  مطالب مرتبط

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  سال 1396 گذشت. گذشت با تمام گرمایش، پاییز نداشته اش و زمستانی که نه «چله ای» داشت و نه سرمایی و بارانی. به امید بهاریم. بهار را می توان جستجو کرد. می توان کشفش کرد. می توان به وجودش آورد. برای اهالی تئاتر، «بهار تئاتری» غنی تر از بهار طبیعت است. بهاری که گروه ها و نهادهای مختلف ...

  |

  کارگردان جوان بوشهری اثر بیضایی را به‌ صحنه می‌برد؛

اجرای «مجلس قربانی سنمار» در خانه هنرمندان
  کارگردان جوان بوشهری اثر بیضایی را به‌ صحنه می‌برد؛

  اجرای «مجلس قربانی سنمار» در خانه هنرمندان

  نمایش «مجلس قربانی سنمار» به کارگردانی شیما جوادپور از ۱۶ فروردین تا ۶ اردیبهشت هر شب ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه به مدت ۵۵ دقیقه در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود.

  |

  نظرات کاربران