در حال بارگذاری ...
 • فرماندار بوشهر:

  در اعتبارات سال آینده بودجه‌ای را برای تأمین زیرساخت‌های تئاتر در نظرخواهیم گرفت

  عباس جمشیدی در مراسم افتتاح پلاتو مرحوم حمید لطفی بابیان این‌که در اعتبارات سال آینده بودجه‌ای را برای تأمین زیرساخت‌های تئاتر در نظرخواهیم گرفت، گفت: ما در کنار شما هستیم و اکنون در حال ساخت یک سالن بزرگ  با ظرفیت بسیار خوب و تجهیزات پیشرفته در همین مجموعه تئاتر شهر هستیم

  به گزارش تئاتر بوشهر، جمشیدی در ادامه افزود: این سالن می‌تواند برای برگزاری برنامه عمده و جشنواره‌های مختلف استانی و حتی کشوری مورداستفاده قرار گیرد. امیدواریم این سالن درخورشان مرکز استان باشد زیرا مرکز استان درواقع چشم استان به شمار می‌رود. ما یک استان فرهنگی هستیم و ظرفیت‌های این حوزه در استان ما بسیار زیاد است.

  در این مراسم از هنرمند پیشکسوت تئاتر استان، احمد مظفری که نقش مهمی در پیشبرد و تسریع فرآیند تجهیز و ساخت این پلاتو داشت، تقدیر و لوح یادبودی به وی اهدا شد.

  یادآور می‌شود، فرماندار بوشهر در تجهیز و تعمیر پلاتوهای مجموعه تئاتر شهر بوشهر همواره حامی انجمن نمایش و هنر فاخر تئاتر بوده است و در این مراسم نیز با ابراز خشنودی از توسعه زیرساخت‌های تئاتر استان، اعلام کرد که حمایتی همه جانبه از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان این دیار خواهد داشت.


   
  مطالب مرتبط

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  سال 1396 گذشت. گذشت با تمام گرمایش، پاییز نداشته اش و زمستانی که نه «چله ای» داشت و نه سرمایی و بارانی. به امید بهاریم. بهار را می توان جستجو کرد. می توان کشفش کرد. می توان به وجودش آورد. برای اهالی تئاتر، «بهار تئاتری» غنی تر از بهار طبیعت است. بهاری که گروه ها و نهادهای مختلف ...

  |

  پیام فرماندار بوشهر به سومین جشنواره تئاتر فجر استانی:

تئاتر می‌تواند روح بشریت را التیام بخشد
  پیام فرماندار بوشهر به سومین جشنواره تئاتر فجر استانی:

  تئاتر می‌تواند روح بشریت را التیام بخشد

  تئاتر امروز بر اساس تئوری‌های مدرن و خلاق و تجربه و عشق پله‌های خویش را یکی‌یکی به سمت تعالی که همان مدینه فاضله فارابی است طی می‌نماید و یقین دارم تئاتر می‌تواند روح عصبانی و افسرده بشریت را التیام بخشد

  |

  «خرمای خونی» در بوشهر به صحنه رفت

  «خرمای خونی» در بوشهر به صحنه رفت

  این نمایش به نویسندگی و کارگردانی خداداد رضایی از بیستم مهرماه به روی صحنه رفته و اجرای آن تا بیست و ششم در پلاتو استاد صغیری مجموعه تئاتر شهر ادامه خواهد داشت.

  |

  به مدت چهار شب در گناوه اجرا شد؛

«پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»
  به مدت چهار شب در گناوه اجرا شد؛

  «پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»

  «پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»، کاری از گروه نمایشی «رخ» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا بهمنی اجرای خود را از دوشنبه بیستم تا بیست‌وسوم شهریورماه در تماشاخانه «دریانورد» گناوه اجرا شد.

  |

  نقدی بر نمایش «ناشزه»

  نقدی بر نمایش «ناشزه»

  تلفیق عنصر روان‌شناسانه و رئالیست از نکته‌های موفق این متن بود این‌که صحنه‌ای‌ برای بازنمای ذهن ناخودآگاه شخصیت نمایش در نظر گرفته شده بود.

  |

  نظرات کاربران