در حال بارگذاری ...
 • پایان سومین جشنواره تئاتر فجر استانی در بافت تاریخی بوشهر

  سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر در دل بافت تاریخی بوشهر و در کافه «حاج رئیس» با تاکید بر تجلیل از پیشکسوتان استان برگزار شد.

  به گزارش تئاتر بوشهر، این مراسم با حضور مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور(ارمغان بهداروند)، مدیر امور تئاتر استان(اتابک نادری)‌، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر(حمیده ماحوزی)، رئیس انجمن نمایش استان(جهانشیر یاراحمدی)، جمع زیادی از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان بوشهر و علاقمندان برگزار شد.

   

  جشن پایان این جشنواره با تکیه بر تجلیل از پیشکسوتان استان بوشهر، فرصتی بود تا پس از سال‌ها نسل قدیم و جدید تئاتر گرد هم آمده و شعار این جشنواره(جشن گفتگوی تئاتر) را احیا کردند.

   

  رونمایی از تمبر اختصاصی جشنواره از جمله آیتم های این مراسم بود که رونمایی از آن توسط ارمغان بهداروند، حمیده ماحوزی و اتابک نادری انجام شد.

   

  تئاتر، خلق گفتگوست

  مدیرعامل انجمن نمایش کشور در این مراسم گفت: اینجا بوشهر است و هر کس با هر بهانه‌ای که وارد بوشهر شود باید افتخار کند. سومین جشنواره فجر استانی که در استان بوشهر برگزار می‌شود، وفای عهدی است که اداره کل هنرهای نمایشی نسبت به هنرمندان مطالبه‌گر تئاتر در چند ماه گذشته داشته است.

  ارمغان بهداروند در ادامه افزود: دغدغه بسیاری از هنرمندان و دوستان ما در حوزه تئاتر، برگزاری بخشی از جشنواره تئاتر فجر در استان‌ها بود و خوشحال هستیم که با حمایت مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد این مهم محقق شد.

  بهداروند با بیان اینکه شعار این جشن، گفتگوست، تاکید کرد: همه ما می‌دانیم که تا چه اندازه جای خالی گفتگو در عرصه مناسبات اجتماعی ما پیداست. امیدواریم تئاتر به عنوان اجتماعی‌ترین پدیده هنری روزگار ما و سایه به سایه با مردم است و نفس مردم را در صحنه تئاتر می‌توانیم لمس کنیم، پاسخگوی نگاه، نظر و اراده مردم باشد. تئاتر، خلق گفتگوست و ما امیدواریم که این گفتگوها ادامه پیدا کرده و به سرشت و سرنوشت مردم ما کمک کند.

   

  تجلیل از برخی کارشناسان تئاتر کشور از جمله لیلا غفاری، عباس شامحمدزاده و نیز رئیس کانون ملی منتقدان مهدی نصیری از دیگر برنامه هایی بود که در این جشن انجام شد.

   

  این مراسم با رونمایی از کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر» نوشته جهانشیر یاراحمدی نیز همراه بود که توسط ایرج صغیری و احمد آرام صورت گرفت.

   

  جشن گفتگوی تئاتر در کافه «حاج رئیس» با اجرای موسیقی محلی بوشهر ادامه پیدا کرد و در پایان نیز از هنرمندان پیشکسوت استان بوشهر تجلیل و تقدیر شد.
  مطالب مرتبط

  دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین‌ در بوشهر:

نمایش درمانی سبب توانمند سازی معلولین و پذیرش اجتماعی می‌شود
  دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین‌ در بوشهر:

  نمایش درمانی سبب توانمند سازی معلولین و پذیرش اجتماعی می‌شود

  شاید تصور کنید که نمایش درمانی صرفا روی اختلالات رفتاری و درمان این گونه اختلالات خواهد بود اما به این صورت نیست و ما برای بالا بردن تمرکز، تقویت عضلات، تقویت گفتار، تقویت ماهیچه های بدن، حرکات چشمی و... از نمایش درمانی استفاده می‌کنیم.

  |

  نظرات کاربران