در حال بارگذاری ...
 • جهانشیر یاراحمدی:

  اخلاق مهم ترین شاخصه ماندگاری پیشکسوتان است

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر با ابراز ناراحتی از لغو اجرای دو گروه نمایشی از تهران که قرار بود در جشنواره فجر استانی بوشهر انجام شود، گفت: اینجا شهری است که ایرج صغیری در آن نفس می‌کشد؛ هر گروه با هر قالب حرفه‌ای باید با افتخار در بوشهر اجرا کند. من به نمایندگی از جامعه هنرمندان تئاتر استان بوشهر اعتراض شدید خود را به گروه حرفه‌ای که در دقیقه ۹۸! اجرای خود را در بوشهر کنسل کرد، اعلام می‌دارم و عرض می‌کنم که حرفه‌ای بودن به سن و سال نیست، اخلاق مهم‌ترین شاخصه ماندگاری پیشکسوتان است.

  جهانشیر یاراحمدی دبیر جشنواره فجر استانی بوشهر در آئین پایانی سومین جشنواره تئاتر فجر استانی ضمن خوش‌آمدگویی و خیرمقدم به هنرمندان و مسئولان حاضر در مراسم گفت: از همه کسانی که برای برگزاری این جشنواره تلاش کردند تا همچون رویدادهای تئاتری دیگر با کیفیت برگزار شود، قدردانی می‌کنم. معتقدم که برگزاری این جشنواره می‌تواند برای ما که در استان‌ها زندگی می‌کنیم به تبادل تجربیات بیانجامد و امیدوارم این اتفاق خجسته همانطور که در این سه سال به شکل مستمر برگزار شد در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند.

   

  جهانشیر یاراحمدی در ادامه با ابراز ناراحتی از لغو اجرای دو گروه نمایشی از تهران که قرار بود در این جشنواره انجام شود گفت: اینجا شهری است که ایرج صغیری در آن نفس می‌کشد؛ هر گروه با هر قالب حرفه‌ای باید با افتخار در بوشهر اجرا کند. من به نمایندگی از جامعه هنرمندان تئاتر استان بوشهر اعتراض شدید خود را به گروه حرفه‌ای که در دقیقه 98! اجرای خود را در بوشهر کنسل کرد، اعلام می‌دارم و عرض می‌کنم که حرفه‌ای بودن به سن و سال نیست.

   

  یاراحمدی تاکید کرد: تنها بهانه مهم این مراسم حضور پیشکسوتان تئاتر و نیز اخلاق است. بنابراین جامعه تئاتری استان بوشهر، اعتراض خود را برای رفتار این گروه به مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اعلام می‌دارد چراکه ما در ستاد اجرایی جشنواره یک تیم ویژه برای حضور این گروه در بوشهر فراهم کرده بودیم و علاقمندان نیز از سراسر استان بلیط‌های این نمایش را از طریق سامانه پیش‌خرید کرده بودند. ما انتظار داریم که این گروه، خسارتی را که به انجمن هنرهای نمایشی زده است، جتما و به‌ زودی بپردازد.

   

  وی در ادامه سخنان خود افزود: روزی که مسئولیت ریاست انجمن نمایش را پذیرفتم، تجلیل و تقدیر از پیشکسوتان تئاتر استان را یکی از وظایفی دانستم که باید انجام می‌دادیم. هرچه جلوتر رفتم، متوجه شدم که «خرما بدجوری بر نخیل است» بنابراین به آن وظیفه، عشق را نیز اضافه و تلاش کردم که این دو را به هم بیامیزم اما باز هم دیدم که «خرما بدجوری بر نخیل است» اما با تمام توان به این نخیل چسبیدم و کوشیدم که به هر طریقی قدردان پیشکسوتان باشم و اگر این مهم انجام نشد، یقین بدانید که بنده به عنوان شاگرد کوچک شما همه تلاش خود را کرده‌ام.

   

  رئیس انجمن نمایش استان بوشهر خطاب به هنرمندان پیشکسوتان حاضر در مراسم گفت: این مراسم و جشنی که امشب در حال برگزاری است تنها و تنها به بهانه حضور شما اساتید است و ذره‌ای است در برابر زحمات فراوانی که شما برای تئاتر این استان کشیده‌اید. امیدوارم نسل جوان و نسل‌های بعد از آن همواره از تجربیات اساتید پیشکسوت بیاموزد تا چراغ راهی برای آینده درخشان تئاتر شود.

   

  جهانشیر یاراحمدی همچنین بیان کرد: استاد صغیری چند سال پیش در یکی از جشنواره‌ها گفت«گذشت آن زمان که اتفاقا خجسته تئاتری از پایتخت به سراسر ایران برود» امروز به صدق گفتار ایشان بیش از پیش پی می‌بریم. دیری نخواهد پایید که استعدادهای درخشان هنر تئاتر از نقاط دوردست کشور، پایتخت را در برخواهد گرفت و امروز به‌عنوان یک شهرستانی با افتخار این جملات را می‌گویم.

   

  یاراحمدی در پایان از حاضران خواست تا به احترام هنرمند پیشکسوت تئاتر استان گلستان، زنده‌یاد هادی نامور یک دقیقه کف بزنند.
  مطالب مرتبط

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر :

خواستار ثبات مدیریت تئاتر کشور در چهار سال آینده هستیم
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر :

  خواستار ثبات مدیریت تئاتر کشور در چهار سال آینده هستیم

  جهانشیر یاراحمدی که به نمایندگی از روسای انجمن‌های نمایش کشور در نشست وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر استان بوشهر سخن می‌گفت، بر ثبات مدیریت تئاتر کشور در دولت تدبیر و امید تاکید کرده و خواستار ادامه این روند شد.

  |

  یادداشت جهانشیر یاراحمدی، دبیر سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر

در «جشن گفتگوی تئاتر ایران»؛ ببینیم و گفتگو کنیم
  یادداشت جهانشیر یاراحمدی، دبیر سومین جشنواره تئاتر فجر استانی بوشهر

  در «جشن گفتگوی تئاتر ایران»؛ ببینیم و گفتگو کنیم

  تئاتر هنر گفتگوست و جشنواره امسال مزین است به این واژه: «جشن گفتگو». گفت و گو اساس تئاتر است و جامعه ما چقدر امروز به آن نیازمند.و هنر تئاتر این پتانسیل را دارد تا با قدرت، گفتگو را میان مردم رواج دهد. اگر چه فراز و فرودهای بیشمار دارد که همه قابل فتح شدن است؛ اما برای رواج گفتگو ...

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر:

«محپلنگ»؛ شعری بلند در ادبیات نمایشی
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر:

  «محپلنگ»؛ شعری بلند در ادبیات نمایشی

  جهانشیر یاراحمدی در مراسم رونمایی از کتاب نمایشنامه «محپلنگ» گفت: به گمان من «محپلنگ» شعر بلندی است در ادبیات نمایشی ایران‌زمین؛ متنی بسیار شاعرانه و غزل‌گونه که امیدوارم امشب بعد از خواندن این کتاب به توانایی قلم استاد پی ببرید

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر:

34 گروه نمایشی در استان بوشهر مجوز فعالیت دارند
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر:

  34 گروه نمایشی در استان بوشهر مجوز فعالیت دارند

  جهانشیر یاراحمدی با بیان اینکه 34 گروه نمایشی در استان بوشهر مجوز فعالیت دارند، گفت: زمان فعالیت پروانه پنج گروه نخستی که در سال 91 موفق به کسب مجوز فعالیت شده بودند‌؛ به پایان رسیده بود.به همین سبب این پنج گروه مدارک لازم جهت تمدید فعالیت خود را تکمیل و ارائه کردند .پس از ...

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

پیشنهاد برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر خلیج فارس در بوشهر
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

  پیشنهاد برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر خلیج فارس در بوشهر

  چهارشنبه هفته گذشته در نشست روسای انجمن‌های نمایشی کشور با مهدی شفیعی-مدیر کل هنرهای نمایشی- و ارمغان بهداروند-مدیرعامل انجمن نمایش کشور- رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله تئاتر بوشهر از مدیرکل مرکز خواست برای برگزاری جشنواره ...

  |

  جهانشیر یاراحمدی در گفتگو با تئاتر بوشهر:

همۀ «نق»ها در حاشیه جشنواره زده می شود در این سه سال انتقادی نشنیدم
  جهانشیر یاراحمدی در گفتگو با تئاتر بوشهر:

  همۀ «نق»ها در حاشیه جشنواره زده می شود/ در این سه سال انتقادی نشنیدم

  جهانشیر یاراحمدی: این فضا نیاز به نقد دارد؛ نقدی که بتوان از آن درس گرفت و مسیر اشتباهی را اصلاح کرد. متاسفانه عمده حرف‌ها در این فضا در حاشیه جشنواره‌ها رخ می‌دهد و ناشی از این است که هر کسی خود را برتر از دیگری می‌داند. به زودی در بحث مفصل‌تر دیگری منحصرا درباره چرایی این ...

  |

  در سوگ جواد تلیان؛

خوش‌بحال بهشتیان
  در سوگ جواد تلیان؛

  خوش‌بحال بهشتیان

  باز هم داس مرگ، مهربانی را از باغ هنر چید. خبر کوتاه بود و تلخ در ظهر روزی که شرجی از سر و کول بندری بالا می‌رفت که او عاشقانه در آن زیسته بود؛ «جواد تلیان» پر کشید.

  |

  نظرات کاربران