در حال بارگذاری ...
 • کابوس ضحاک در «هیس» به صحنه می‌رود

  «هیس» کاری از گروه تاتر تجربی «مانا» به نویسندگی و کارگردانی مجید میرزایی است که به مدت یک هفته در پلاتو استاد امیری مجموعه تئاتر شهر بوشهر به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش تئاتر بوشهر، نمایش «هیس» برشی از شاهنامه است که داستان ضحاک را به شکلی دیگر در قالب کمدی بیان می‌کند. در این نمایش شیطان در خواب ضحاک آمده و او را به چالش‌های متفاوتی از کابوس می‌کشاند که در انتها...

  کارگردان این نمایش در گفتگو با ایران تئاتر گفت: شیوه‌ای تقریبا مدرن دارد. اما به‌خاطر سبک چیدمان اکسسوار از اختلاف سطح مناسبی برخوردار است.

  مجید میرزایی در ادامه افزود: ما همیشه قصه‌های شاهنامه را به شیوه نقالی می‌شنویم و این سبک به مرور ممکن است خسته‌کننده شود اما در «هیس» ما یکی از این قصه‌ها را با شیوه‌ای نو و جذاب برای مخاطب روایت می‌کنیم.

  این نمایش فضایی کاملا کمدی دارد و یکی از داستان‌های شاهنامه را که ضحاک ماردوش است، به چالش‌های متفاوتی در قالب طنز می‌کشاند.

   

  بر اساس این گزارش، مجید میرزایی، عباس چرانی، حسین باقریان، سروش مجد سبحانی وعسل میرزایی در این نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند و بنفشه مهرپرور، طراحی گریم و لباس نمایش را به‌عهده دارد.

   

  یادآور می‌شود، «هیس» 15 تا 21 اسفندماه جاری، ساعت 20 در پلاتو استاد امیری مجموعه تئاتر شهر بوشهر روی صحنه خواهد رفت.
  نظرات کاربران