در حال بارگذاری ...
 • در هفته بزرگداشت زنده یاد رمضان امیری

  از اساتید تئاتر بوشهر تجلیل شد

  هفته بزرگداشت زنده یاد رمضان امیری امسال با تجلیل از بزرگان و اساتید تئاتر استان بوشهر برگزار شد.

  به گزارش تئاتر بوشهر، در آیین بزرگداشت استاد زنده یاد رمضان امیری که به مدت هفت روز در هفته گذشته و در محل تئاتر شهر بوشهر برگزار شد، نمایش «فصل پنجم» که نوشته استاد امیری بود، توسط گروه «کلاغ ها» و به کارگردانی غلامرضا خضری به روی صحنه رفت.

  هر شب و در پایان هر اجرا نیز از یکی از پیشکسوتان تئاتر استان بوشهر تجلیل شد.

  عباس جوادی، اصغر جوادی، اشرف سلطانی نیا، نصرت زمان وادی و ناصر ندافیان از جمله هنرمندان پیشکسوتی بودند که در پنج شب متوالی از این آیین از آن ها تجلیل به عمل آمد.

   اما روز جمعه بیستم اردیبهشت ماه، پلاتو استاد صغیری در مجموعه تئاتر شهر بوشهر میزبان جمع زیادی از هنرمندانی بود که آمده بودند تا با زنده نگه‌داشتن یاد رمضان امیری از استاد علی غلامی تجلیل به عمل آورند.

   در این آیین پریسا امیری فرزند ارشد زنده یاد امیری و بانی این مراسم سخن گفت و در ادامه رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان-جهانشیر یاراحمدی-همچنین سید رضا صافی و مهدی جهانبخشان به ایراد سخن پرداختند.

  در این مراسم، علاوه بر تجلیل از استاد غلامی از مجموعه نمایش های رمضان امیری که با عنوان «هفت لیوا» منتشر شده است، رونمایی و جایزه «قلم طلایی» نیز به عقیل جماعتی برگزیده نخستین دوره نمایشنامه نویسی جایزه رمضان امیری اهدا شد.
  مطالب مرتبط

  انتشار فراخوان جایزه استاد رمضان امیری؛

نخستین جشنواره «قلم طلایی» در بوشهر برگزار می شود
  انتشار فراخوان جایزه استاد رمضان امیری؛

  نخستین جشنواره «قلم طلایی» در بوشهر برگزار می شود

  «قلم طلایی» عنوان نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی استاد رمضان امیری در بوشهر است که فراخوان آن به تازگی از سوی فرهنگسرای رمضان امیری و با حمایت انجمن نمایش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر منتشر شده است.

  |

  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر
  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

  برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر

  اگر بودجه ها به طور عادلانه و درست هزینه شده و حمایتهای مستقل و غیر مستقل در تئاتر وجود می داشت، ما باید نام ارگانهای مختلفی را زیر بنر تبلیغاتی جشنواره ها می دیدیم نه فقط نام اداره ارشاد را. جایگاه استانداری، شهرداری، فرمانداری، انرژی اتمی و... کجاست؟ اینها همه بودجه های ...

  |

  نظرات کاربران