در حال بارگذاری ...
 • همایش نمایشنامه‌خوانی قرآن و عترت در بوشهر برگزار می‌شود

  به‌مناسبت هفته قرآن و عترت همایش نمایشنامه‌خوانی در شهرستانهای استان بوشهر برگزار می‌شود که طی آن، گروه‌های نمایشی از دیلم، اهرم، برازجان و دیّر نمایشنامه‌های مورد نظر را در شهرهای خود خوانش می‌کنند.

  به گزارش تئاتر بوشهر، طبق برنامه اعلام‌شده، نمایشنامه «سجده سابور» به کارگردانی حبیب خدامی، «چهل شب نذر» به کارگردانی مجتبی حیدری، «سرد زمهریر طعم زنجبیل» به کارگردانی موسی درویشی و «احیا» به کارگردانی مجید غفاری خوانش خواهند شد.

  بر اساس این گزارش، نمایشنامه «سجده سابور» به کارگردانی و نویسندگی حبیب خدامی یکشنبه 15 اسفند 95 در مجتمع پیامبر اعظم دیلم و در پلاتو نگاه، با نقش‌خوانی محمد بشیری، عباسعلی معتمدی، مهدی بلوچ، لاله شایانفر و هانیه فیاضی، خوانش می‌شود.

  «چهل شب نذر» نمایشنامه دیگری از گروه نمایشی «تخته سیاه» است که در مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهینی برازجان خوانده می‌شود. این نمایشنامه‌ را مجتبی حیدری نوشته و کارگردانی می‌کند. علیرضا بحرینی، یاسمین محمدپور، ساناز دانشگر و سودابه صولتی، «چهل شب نذر» را 14 اسفند 95 نقش‌خوانی می‌کنند.

  نمایشنامه «سرد زمهریر طعم زنجبیل» نیز که 15 اسفند 95 در شهرستان دیّر خوانش می‌شود، کاری از موسی درویشی است و خود نیز نویسندگی آن را بر عهده داشته است. نقش‌خوانان این نمایشنامه عبارتند از: قحطبه فخرایی، احسان دیّری، مرضیه ظفرمند، احسان امیری و فخرالدین قاهری. موسیقی «سرد زمهریر طعم زنجبیل» را نیز عارف امیری به عهده دارد.

  گروه تئاتر «آریو» نیز در شهرستان تنگستان، 16 اسفند 95 نمایشنامه «احیا» را خوانش می‌کنند. این نمایش را مهدی حسن‌زاده نوشته و مجید غفاری کارگردانی می‌کند. رضا باقری، مهسا خدری و مجید غفاری، «احیا» را در تماشاخانه مجتمع فرهنگی هنری اهرم نقش‌خوانی خواهند کرد.
  مطالب مرتبط

  با اعلام رای داوران؛

26 اثر نمایشی در بخش بازخوانی چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر پذیرفته‌ شد
  با اعلام رای داوران؛

  26 اثر نمایشی در بخش بازخوانی چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر پذیرفته‌ شد

  با پایان‌یافتن مرحله بازخوانی متون ارسالی به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولان استان بوشهر، اسامی آثار پذیرفته‌شده در بخش بازخوانی این جشنواره اعلام شد.

  |

  آیت‌الله صفایی‌بوشهری در دیدار با معین‌البکاهای استان بوشهر:

حمایت از گروه‌های تعزیه حمایت از جریان کربلا است
  آیت‌الله صفایی‌بوشهری در دیدار با معین‌البکاهای استان بوشهر:

  حمایت از گروه‌های تعزیه حمایت از جریان کربلا است

  نشست معین البکاها و شبیه‌خوانان تعزیه استان بوشهر با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر صبح روز گذشته در محل جایگاه نماز جمعه بوشهر برگزار شد. در این نشست آیت‌الله صفایی‌بوشهری با تاکید بر مردمی‌بودن تعزیه از مسئولان خواست که گروه‌های تعزیه را حمایت کنند و در این ارتباط گفت: ...

  |

  با میزبانی جزیره خارگ؛

فراخوان هفتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر منتشر شد
  با میزبانی جزیره خارگ؛

  فراخوان هفتمین سوگواره تعزیه استان بوشهر منتشر شد

  بیش از دو قرن است که مجالس تعزیه در گستره استان بوشهر برگزار می‌شود و حالا در دل آبهای خلیج فارس و در جزیره‌ای که روزشمار تاریخ‌اش از گذشته تا امروز برای ایران اسلامی سراسر افتخار بوده و کهنترین رویداد تعزیه کشور در آن انجام شده است، گرد هم خواهیم آمد تا این مهم را پاس بداریم.

  |

  نظرات کاربران