در حال بارگذاری ...
 • یادداشتی بر آخرین روز جشنواره تئاتر دانشگاه خلیج فارس

  سه روز پرکار هنری برای دانشجویانی که رشته آنها ارتباطی با هنر نداشت در دانشگاهی غیر تئاتری جلوه‌ای بسیار زیبا داشت و در واقع همه شرکت‌کنندگان برنده این جشنواره شدند. این سه روز پلاتوهای مجموعه تئاتر شهر بوشهر مملو از تماشاگر شد‌. همه بودند از دانشجویانی که ماندند و به شهر خود نرفتند تا هم دانشگاهی خود را تشویق نمایند تا هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان در کنار سه داور خوب استان که نهایت همکاری را برای برگزاری این جشنواره نمودند.

  خداداد رضائی؛ به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است

  آخرین روز جشنواره با نمایش «صدا فریاد می‌زند از سردرد» به کارگردانی نیلوفر باخدا بود که برای اولین بار کارگردانی را تجربه می‌کرد و در پلاتوی استاد امیری به‌روی صحنه رفت. دومین نمایش روز آخر نقالیِ فاطمه بهرسی بود که در محوطه مجتمع فرهنگی و هنری به اجرا گذاشته شد و اولین کار دانشجویی به شیوه نقالی اجرا گردید. آخرین نمایش جشنواره «آکواریوم» نوشته و کارگردانی خداداد رضایی در پلاتو استاد صغیری به‌روی صحنه رفت.

  حضور دکتر مصلح، ریاست دانشگاه و دکتر شیرزادی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و آقای عالی‌لقب مدیر امور فرهنگی دانشگاه، استاد مرتضی فیروزی و هنرمند خوب استان، نیما نعمتی‌زاده که از سفر آلمان بر گشته بود و آقای سلحشور در ایستگاه آخر ستودنی بود. سه روز پرکار هنری برای دانشجویانی که رشته آنها ارتباطی با هنر نداشت در دانشگاهی غیر تئاتری جلوه‌ای بسیار زیبا داشت و در واقع همه شرکت‌کنندگان برنده این جشنواره شدند. این سه روز پلاتوهای مجموعه تئاتر شهر بوشهر مملو از تماشاگر شد‌. همه بودند از دانشجویانی که ماندند و به شهر خود نرفتند تا هم دانشگاهی خود را تشویق نمایند تا هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان در کنار سه داور خوب استان که نهایت همکاری را برای برگزاری این جشنواره نمودند. در این میان نیز دنبال چهره‌هایی هم بودیم که بیایند و روحیه دهند انتظار ما به سر آمد و زنگ لحظه‌های آخر نیز به‌صدا در آمد ولی زیارتشان نکردیم‌. بالاخره دانشجویان ساکهای خود را بستند تا بعد از مراسم اختتامیه به شهر خود در کنار خانواده به استقبال نوروز بروند و خاطرات شیرین این جشنواره برای همیشه بیاد‌ماندنی شد.

   
  مطالب مرتبط

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  تئاتر بوشهر در سالی که گذشت

  سال 1396 گذشت. گذشت با تمام گرمایش، پاییز نداشته اش و زمستانی که نه «چله ای» داشت و نه سرمایی و بارانی. به امید بهاریم. بهار را می توان جستجو کرد. می توان کشفش کرد. می توان به وجودش آورد. برای اهالی تئاتر، «بهار تئاتری» غنی تر از بهار طبیعت است. بهاری که گروه ها و نهادهای مختلف ...

  |

  فرماندار بوشهر:

در اعتبارات سال آینده بودجه‌ای را برای تأمین زیرساخت‌های تئاتر در نظرخواهیم گرفت
  فرماندار بوشهر:

  در اعتبارات سال آینده بودجه‌ای را برای تأمین زیرساخت‌های تئاتر در نظرخواهیم گرفت

  عباس جمشیدی در مراسم افتتاح پلاتو مرحوم حمید لطفی بابیان این‌که در اعتبارات سال آینده بودجه‌ای را برای تأمین زیرساخت‌های تئاتر در نظرخواهیم گرفت، گفت: ما در کنار شما هستیم و اکنون در حال ساخت یک سالن بزرگ  با ظرفیت بسیار خوب و تجهیزات پیشرفته در همین مجموعه تئاتر شهر هستیم

  |

  «خرمای خونی» در بوشهر به صحنه رفت

  «خرمای خونی» در بوشهر به صحنه رفت

  این نمایش به نویسندگی و کارگردانی خداداد رضایی از بیستم مهرماه به روی صحنه رفته و اجرای آن تا بیست و ششم در پلاتو استاد صغیری مجموعه تئاتر شهر ادامه خواهد داشت.

  |

  به مدت چهار شب در گناوه اجرا شد؛

«پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»
  به مدت چهار شب در گناوه اجرا شد؛

  «پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»

  «پشت این پنجره جز هیچ بزرگ، هیچ نیست»، کاری از گروه نمایشی «رخ» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا بهمنی اجرای خود را از دوشنبه بیستم تا بیست‌وسوم شهریورماه در تماشاخانه «دریانورد» گناوه اجرا شد.

  |

  نقدی بر نمایش «ناشزه»

  نقدی بر نمایش «ناشزه»

  تلفیق عنصر روان‌شناسانه و رئالیست از نکته‌های موفق این متن بود این‌که صحنه‌ای‌ برای بازنمای ذهن ناخودآگاه شخصیت نمایش در نظر گرفته شده بود.

  |

  نظرات کاربران