در حال بارگذاری ...
 • 9 سانس در پلاتو آتشی؛

  اجرای عموم نمایش «بهادر» در بوشهر

  نمایش «بهادر» کاری از گروه تئاتر «آسوریک»؛ نوشته جواد صداقت و کارگردانی مشترک الهام ابنی و جواد صداقت که از جمله نمایشهای پذیرفته‌شده در هجدهمین جشنواره نمایشهای آئینی-سنتی از بوشهر بود، خود را برای شرکت در جشنواره فجر آماده می‌کند.

  به گزارش تئاتر بوشهر، این نمایش از پنجشنبه گذشته به مدت سه روز در پلاتو آتشی واقع در آموزشگاه تئاتر آسوریک بوشهر اجرا شد.

  نمایش «بهادر» در این سه روز، 9 سانس، هر روز در ساعتهای ساعت 17، 19 و 21  اجرا شد.

  نویسنده نمایش «بهادر» درباره موضوع نمایش می‌گوید: داستان «بهادر» در جنوب کشور اتفاق می‌افتد و فضای اثر حول و حوش یک شهر فرنگ است. تمام واقعیتهای داستان با خواب شخصیتی به نام «گشو» گره می‌خورد که در این وانفسا خود را به جای یکی از شخصیتهای شهرفرنگ می‌گذارد. ما در این اثر با اشیایی مثل صندوقچه، چاه و... روبه‌رو می‌شویم که جان دارند و از آنجا که مبنای این داستان بر قضیه «زار» استوار است، جادو وارد فضای این نمایش می‌شود و... .

  جواد صداقت در ادامه به بازیگران نمایش «بهادر» اشاره می‌کند و می‌گوید: الهام ابنی، الهه اورنگ، مرضیه کرمی، سمانه فلامرزی، ملیکا جالبوتی، طاهره حسینی، محدثه موسوی، طیبه علی‌پور، آرمان حسینی‌زاد، عظیم سلیمی‌کوچی و آیناز جلیلی نقش‌آفرینان این نمایش هستند.
  مطالب مرتبط

  تبادل گروه های تئاتری خوزستان و بوشهر

  تبادل گروه های تئاتری خوزستان و بوشهر

  شاید یکی از مهمترین خبرهای نیمه دوم مهرماه جاری برای اهالی تئاتر استان، خبر تبادل گروه های تئاتری دو استان بوشهر و خوزستان بود که از نوزدهم مهرماه آغاز شد و در نخستین گام از این تجربه و در نیمه دوم امسال، نمایش «1321» نوشته حبیب خدامی و به کارگردانی روح الله خدامی در شهرستان ...

  |

  گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی؛

آسیب شناسی تئاتر و نمایشهای آئینی در بوشهر
  گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی؛

  آسیب شناسی تئاتر و نمایشهای آئینی در بوشهر

  منطقه جنوب و استان بوشهر، سرشار از آئینها و خرده‌نمایشهاست. اما الان دوره‌ای را طی می‌کنیم که این آئینها کارکرد خود را به طور مستقیم در زندگی روزمره مردم از دست داده است. شما الان ببینید که همه لنجها فایبرگلاس شده‌اند یا ناخدا هندزفری در گوش دارد و گذشت آن زمانی که با یک سری ...

  |

  نظرات کاربران