در حال بارگذاری ...
 • گزارش اولین روز جشنواره بیست‌ونهم بوشهر

   ساعت ۱۰ صبح روز شنبه، ۲۵ شهریورماه، اولین روز از دور جدید جشنواره استانی تئاتر بوشهر در حالی آغاز شد که ۳ نفر از هنرمندان بنام کشور؛ حسین کیانی، علی غلامی و سهراب سلیمی به داوری ۱۲ نمایش راه‌یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره خواهند پرداخت.

  به گزارش تئاتر بوشهر، نمایش «شوک‌آل» به کارگردانی سهیل عباسی از بوشهر، ساعت 10 صبح در پلاتو استاد صغیری به مدت 60 دقیقه اجرا شد. داستان این نمایش، داستان افسانه‌ای از بوشهر است که در کوچه پس کوچه‌های «چهار‌محل» اتفاق می‌افتد. «آل» یا همان «یال» وارد خانه می‌شود و بچه ناخدایی را می‌دزد و بندر را عزادار می‌کند...  حال ناخدای با خدا، آتشفشان قلبش به فواره در می‌آید و... در این نمایش سهیل عباسی، فاطمه رضازاده، احمد فراشبندیان،سعید فاضلی و آرمان حسینی در «شوک‌آل» نقش‌آفرینی کردند.

  در حالیکه مجموعه رو به دریای تئاتر شهر بوشهر، ساعات نمناک از شرجی را پشت سر می‌گذاشت، گروه‌های نمایشی خود را آماده می‌کردند تا بعدازظهر شنبه را با گرمای شهریوری شهر و شور جنوبی پیوند داده و تماشاچیان را مهمان نمایش خود کنند.

  دو نمایش «رویای یک نفر در این حوالی گم شده است» به کارگردانی حسین اسدی از جزیره خارگ و «دوئلونا» از بوشهر به کارگردانی محسن حلوایی هرکدام در دوسانس 18 و 20 به ترتیب در پلاتوهای استاد امیری و استاد صغیری به روی صحنه رفتند.

  «رویای یک نفر در این حوالی گم شده است» به مدت 50 دقیقه در پلاتو استاد امیری اجرا شد و کارگردان آن فضای داستانی این نمایش را در این جملات خلاصه کرد؛ «کوسه‌ها همه جا هستن ...می‌کشن اما نمی‌خورن،این داستان منِ ،یه آدم ،یه آدم خیلی معمولی، عادی‌ام...خانواده، رفیق، عشق و ترس دارم اما کوسه‌ها...» الهام چنانی در نقش حوا ، علی نبی‌پور‌ در نقش آدم بزرگ، میلاد سعیدی در نقش جبران، محمد افراسیابی‌ در نقش خبرنگار، سپیده امامی در نقش آلا، طاها کابی در نقش آدم کوچک، بازیگران این نمایش بودند.

  «دوئلونا» نیز به مدت 55 دقیقه تماشاچیان پلاتو استاد صغیری را میزبانی کرد. این نمایش اقتباسی آزاد از نمایشنامه «مکبث»، اثر ویلیام شکسپیر بود. در «دوئلونا»، لیدی مکبث به‌عنوان فاعل این اثر مورد بررسی قرار گرفته و نویسنده رویکردی روانشناسانه به این شخصیت نمایشی داشت. احمد قربانی، لیلا ناظمی، سارا خضری، خاطره حسینی و ساحل کمالیان، نقش‌آفرینان این نمایش بودند.

  سالن اجتماعات تئاتر شهر نیز در ساعات پایانی اولین روز از جشنواره، میزبان هنرمندانی بود که به نقد و بررسی 3نمایش اجراشده در این روز نشستند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران