در حال بارگذاری ...
 • گزارش اولین روز جشنواره بیست‌ونهم بوشهر

   ساعت ۱۰ صبح روز شنبه، ۲۵ شهریورماه، اولین روز از دور جدید جشنواره استانی تئاتر بوشهر در حالی آغاز شد که ۳ نفر از هنرمندان بنام کشور؛ حسین کیانی، علی غلامی و سهراب سلیمی به داوری ۱۲ نمایش راه‌یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره خواهند پرداخت.

  به گزارش تئاتر بوشهر، نمایش «شوک‌آل» به کارگردانی سهیل عباسی از بوشهر، ساعت 10 صبح در پلاتو استاد صغیری به مدت 60 دقیقه اجرا شد. داستان این نمایش، داستان افسانه‌ای از بوشهر است که در کوچه پس کوچه‌های «چهار‌محل» اتفاق می‌افتد. «آل» یا همان «یال» وارد خانه می‌شود و بچه ناخدایی را می‌دزد و بندر را عزادار می‌کند...  حال ناخدای با خدا، آتشفشان قلبش به فواره در می‌آید و... در این نمایش سهیل عباسی، فاطمه رضازاده، احمد فراشبندیان،سعید فاضلی و آرمان حسینی در «شوک‌آل» نقش‌آفرینی کردند.

  در حالیکه مجموعه رو به دریای تئاتر شهر بوشهر، ساعات نمناک از شرجی را پشت سر می‌گذاشت، گروه‌های نمایشی خود را آماده می‌کردند تا بعدازظهر شنبه را با گرمای شهریوری شهر و شور جنوبی پیوند داده و تماشاچیان را مهمان نمایش خود کنند.

  دو نمایش «رویای یک نفر در این حوالی گم شده است» به کارگردانی حسین اسدی از جزیره خارگ و «دوئلونا» از بوشهر به کارگردانی محسن حلوایی هرکدام در دوسانس 18 و 20 به ترتیب در پلاتوهای استاد امیری و استاد صغیری به روی صحنه رفتند.

  «رویای یک نفر در این حوالی گم شده است» به مدت 50 دقیقه در پلاتو استاد امیری اجرا شد و کارگردان آن فضای داستانی این نمایش را در این جملات خلاصه کرد؛ «کوسه‌ها همه جا هستن ...می‌کشن اما نمی‌خورن،این داستان منِ ،یه آدم ،یه آدم خیلی معمولی، عادی‌ام...خانواده، رفیق، عشق و ترس دارم اما کوسه‌ها...» الهام چنانی در نقش حوا ، علی نبی‌پور‌ در نقش آدم بزرگ، میلاد سعیدی در نقش جبران، محمد افراسیابی‌ در نقش خبرنگار، سپیده امامی در نقش آلا، طاها کابی در نقش آدم کوچک، بازیگران این نمایش بودند.

  «دوئلونا» نیز به مدت 55 دقیقه تماشاچیان پلاتو استاد صغیری را میزبانی کرد. این نمایش اقتباسی آزاد از نمایشنامه «مکبث»، اثر ویلیام شکسپیر بود. در «دوئلونا»، لیدی مکبث به‌عنوان فاعل این اثر مورد بررسی قرار گرفته و نویسنده رویکردی روانشناسانه به این شخصیت نمایشی داشت. احمد قربانی، لیلا ناظمی، سارا خضری، خاطره حسینی و ساحل کمالیان، نقش‌آفرینان این نمایش بودند.

  سالن اجتماعات تئاتر شهر نیز در ساعات پایانی اولین روز از جشنواره، میزبان هنرمندانی بود که به نقد و بررسی 3نمایش اجراشده در این روز نشستند.
  مطالب مرتبط

  گزارش روز سوم بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر بوشهر

  گزارش روز سوم بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر بوشهر

   پلاتو استاد صغیری مجموعه تئاتر شهر بوشهر در صبح سومین روز جشنواره، میزبان هنرمندان دشتستانی بود که با نمایش «برف در کوره‌های آجرپزی» موفق به راهیابی به بخش مسابقه این دوره از جشنواره استانی شده بودند.

  |

  گزارش دومین روز جشنواره استانی بوشهر

  گزارش دومین روز جشنواره استانی بوشهر

  «آواز ماهیها در مرداب» به کارگردانی فضل‌الله عمرانی از بندر دیّر، آغازکننده دومین روز از بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر بود.

  |

  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر
  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

  برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر

  اگر بودجه ها به طور عادلانه و درست هزینه شده و حمایتهای مستقل و غیر مستقل در تئاتر وجود می داشت، ما باید نام ارگانهای مختلفی را زیر بنر تبلیغاتی جشنواره ها می دیدیم نه فقط نام اداره ارشاد را. جایگاه استانداری، شهرداری، فرمانداری، انرژی اتمی و... کجاست؟ اینها همه بودجه های ...

  |

  «سمپاشی» در دیّر اجرا می‌شود

  «سمپاشی» در دیّر اجرا می‌شود

  گروه نمایش «نجیرم جوان» شهرستان دیّر، نمایش «سمپاشی» را به مدت سه شب در روزهای 25، 26 و 27 شهریورماه در تماشاخانه «آفتاب» این شهرستان به روی صحنه می‌برند.

  |

  «برف در کوره‌های آجرپزی» در برازجان روی صحنه می‌رود

  «برف در کوره‌های آجرپزی» در برازجان روی صحنه می‌رود

  نمایش «برف در کوره‌های آجر پزی» به نویسندگی و کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد از بیستم در تالار فرهنگ برازجان به روی صحنه رفته و امروز، بیست‌ودوم شهریورماه آخرین اجرای خود را پیش از شروع جشنواره استانی بوشهر انجام می‌دهد.

  |

  «دوئلونا» در بوشهر اجرا می‌شود

  «دوئلونا» در بوشهر اجرا می‌شود

  نمایش «دوئلونا» کاری از گروه تئاتر «هیرو » است که در بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر پذیرفته شده و در بوشهر به مدت 5 شب  اجرا می‌شود.

  |

  به مدت 3 شب؛

«رئیس» مهمان حاج‌رئیس می‌شود
  به مدت 3 شب؛

  «رئیس» مهمان حاج‌رئیس می‌شود

  گروه تئاتر «گلینا»، نمایش «رئیس»، راه‌یافته به بیست‌ونهمین جشنواره استانی بوشهر را  به مدت 3 شب از نوزدهم تا بیست‌ویکم شهریورماه جاری در کافه حاج‌رئیس بوشهر اجرا می‌کند.

  |

  نظرات کاربران