در حال بارگذاری ...
 • حضور استاد ایرج صغیری در نخستین روز جشنواره تئاتر استانی بوشهر؛

  مسئولان باید مشکلات هنرمندان تئاتر را برطرف کنند

  نخستین روز از بیست‌ونهمین جشنواره استانی بوشهر در حالی سپری شد که استاد ایرج صغیری نیز هم‌گام با هنرمندان تئاتر بوشهر، به تماشای تئاتر «دوئلونا» نشست.

  به گزارش تئاتر بوشهر، استاد صغیری با وجود مشکلات جسمی که دارد، همواره حامی هنرمندان جوان تئاتر استان است. با این دیدگاه وی روز گذشته با حضور در پلاتویی که مزین به نام خود اوست در مجموعه تئاتر شهر بوشهر، حضور یافته و به تماشای یکی از آثار راه‌یافته به این دوره از جشنواره نشست.

  ایرج صغیری ضمن ابراز خرسندی از تلاش همه هنرمندانی که با تحمل مشکلات و گذر از کمبودهای رایج این حوزه، آثار خوبی را ارئه می‌کنند، گفت: من هرگاه که تئاتر می‌بینم شادمان می‌شوم. به ویژه که آن اثر را هنرمندان کشورم و استانم خلق کرده باشند.

  صغیری با بیان اینکه هنرمندان تئاتر بوشهر با مشکلات فراوانی برای خلق آثارشان مواجه هستند افزود: از پیداکردن متن تا تامین هزینه‌ها و گرفتن سالن برای تمرین و اجرا، همگی مشکلاتی هستند که باید برای رفع آنها تدبیری اساسی نمود و اگر مسئولی چشم خود را بر این مسائل ببندد و نسبت به آن بی‌اعتنا باشد در حقیقت کوتاهی کرده است.

  یادآور می‌شود در پایان اجرای تئاتر «دوئلونا»،  سرپرست گروه نمایش «هیرو»  از استاد صغیری تقدیر و تشکر کرد.
  مطالب مرتبط

  «محپلنگ» منتشر شد

  «محپلنگ» منتشر شد

  «محپلنگ»، نمایشنامه‌ای از استاد ایرج صغیری توسط نشر افراز منتشر و روانه بازار کتاب شد.

  |

  تبادل گروه های تئاتری خوزستان و بوشهر

  تبادل گروه های تئاتری خوزستان و بوشهر

  شاید یکی از مهمترین خبرهای نیمه دوم مهرماه جاری برای اهالی تئاتر استان، خبر تبادل گروه های تئاتری دو استان بوشهر و خوزستان بود که از نوزدهم مهرماه آغاز شد و در نخستین گام از این تجربه و در نیمه دوم امسال، نمایش «1321» نوشته حبیب خدامی و به کارگردانی روح الله خدامی در شهرستان ...

  |

  گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی؛

آسیب شناسی تئاتر و نمایشهای آئینی در بوشهر
  گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی؛

  آسیب شناسی تئاتر و نمایشهای آئینی در بوشهر

  منطقه جنوب و استان بوشهر، سرشار از آئینها و خرده‌نمایشهاست. اما الان دوره‌ای را طی می‌کنیم که این آئینها کارکرد خود را به طور مستقیم در زندگی روزمره مردم از دست داده است. شما الان ببینید که همه لنجها فایبرگلاس شده‌اند یا ناخدا هندزفری در گوش دارد و گذشت آن زمانی که با یک سری ...

  |

  نظرات کاربران