در حال بارگذاری ...
 • گزارش دومین روز جشنواره استانی بوشهر

  «آواز ماهیها در مرداب» به کارگردانی فضل‌الله عمرانی از بندر دیّر، آغازکننده دومین روز از بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر بود.

  به گزارش تئاتر بوشهر، نمایشی که به مدت 60 دقیقه در صبح روز بیست‌و ششم شهریور داغ بوشهر، تماشاچیان را مهمان خود کرد تا راوی قصه زنی باشد که در آرزوی بچه‌دار شدن، فشار زیادی را از جامعه اطراف خود تحمل می‌کند این در حالیست که همسر او نابارور است و درواقع فضای اجتماعی و رویکرد جامعه را به این مساله می‌‌خواهد به چالش بکشاند. نمایش در شکل فرم و اجرا به صورت ایرانیزه اجرا شد و از فرهنگ و آئینهای جنوب بهره گرفته شده بود.

  زیبا دریاسفر، فضل‌الله عمرانى، ندا بداغى، معصومه اندیشه‌خوش، روح‌الله فرهنگ‌دوست، فاطمه پولادخاى، فاطمه کنگانى، نسترن محسنى، زهرا و آیدا فولادى در این نمایش نقش‌آفرینی کردند.

  بر اساس این گزارش، در ساعات میانی و بعدازظهر روز گذشته نیز مجموعه تئاتر شهر بوشهر شاهد هنرنمایی هنرمندانی بود که دو نمایش «ترامادول» به کارگردانی سیدمحمد محمدی از دیلم و «رئیس» به کارگردانی شیما جوادپور از بوشهر را اجرا کردند.

  داستان نمایش «ترامادول»، نبرد بین غول اعتیاد و زندگی یک جوان بود که در آخر این نمایش، جوان شکست خورد و روی سیاه و بی‌رحم اعتیاد برملا شد. به گفته کارگردان این نمایش، متاسفانه ترامادول به بهانه آرامش یا مسائل جنسی، دامن خیلی از جوان‌ها چه را گرفته است و این دغدغه من بود که امسال موضوع اعتیاد را در قالب یک نمایش کار کنم. در نمایش «ترامادول»، محمد‌رضا تنگستانی و سید‌مهدی محمدی نفش‌آفرینی کردند.

  داستان «رئیس» نیز روایت‌های مختلفی بود از قتل رئیسعلی دلواری-آزادیخواه و سردار قیام جنوب- که در شیوه اجرایی این نمایش، استفاده از رویکرد جدید اجرا با پایبندی به نشانه‌های مربوط به بوم و اقلیم جنوب مد نظر قرار گرفته بود.

  سهیل عرب، داوود باقریان و آیدا شیرالی در این نمایش نقش‌آفرینی کردند.

  شب هنگام نیز، هنرمندان تئاتر و آنها که دستی بر نقد داشتند در سالن اجتماعات مجموعه تئاتر شهر گرد هم آمده تا تمامی اجراهای روز دوم جشنواره را به بررسی و نقد بنشینند.
  مطالب مرتبط

  گزارش روز سوم بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر بوشهر

  گزارش روز سوم بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر بوشهر

   پلاتو استاد صغیری مجموعه تئاتر شهر بوشهر در صبح سومین روز جشنواره، میزبان هنرمندان دشتستانی بود که با نمایش «برف در کوره‌های آجرپزی» موفق به راهیابی به بخش مسابقه این دوره از جشنواره استانی شده بودند.

  |

  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر
  در گفتگو با هیئت داوران بیست‌ونهمین جشنواره‌ تئاتر بوشهر مطرح شد؛

  برگزاری جشنواره‌ها و تاثیر آن بر بدنه تئاتر

  اگر بودجه ها به طور عادلانه و درست هزینه شده و حمایتهای مستقل و غیر مستقل در تئاتر وجود می داشت، ما باید نام ارگانهای مختلفی را زیر بنر تبلیغاتی جشنواره ها می دیدیم نه فقط نام اداره ارشاد را. جایگاه استانداری، شهرداری، فرمانداری، انرژی اتمی و... کجاست؟ اینها همه بودجه های ...

  |

  گزارش اولین روز جشنواره بیست‌ونهم بوشهر

  گزارش اولین روز جشنواره بیست‌ونهم بوشهر

   ساعت 10 صبح روز شنبه، 25 شهریورماه، اولین روز از دور جدید جشنواره استانی تئاتر بوشهر در حالی آغاز شد که 3 نفر از هنرمندان بنام کشور؛ حسین کیانی، علی غلامی و سهراب سلیمی به داوری 12 نمایش راه‌یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره خواهند پرداخت.

  |

  «سمپاشی» در دیّر اجرا می‌شود

  «سمپاشی» در دیّر اجرا می‌شود

  گروه نمایش «نجیرم جوان» شهرستان دیّر، نمایش «سمپاشی» را به مدت سه شب در روزهای 25، 26 و 27 شهریورماه در تماشاخانه «آفتاب» این شهرستان به روی صحنه می‌برند.

  |

  «برف در کوره‌های آجرپزی» در برازجان روی صحنه می‌رود

  «برف در کوره‌های آجرپزی» در برازجان روی صحنه می‌رود

  نمایش «برف در کوره‌های آجر پزی» به نویسندگی و کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد از بیستم در تالار فرهنگ برازجان به روی صحنه رفته و امروز، بیست‌ودوم شهریورماه آخرین اجرای خود را پیش از شروع جشنواره استانی بوشهر انجام می‌دهد.

  |

  «دوئلونا» در بوشهر اجرا می‌شود

  «دوئلونا» در بوشهر اجرا می‌شود

  نمایش «دوئلونا» کاری از گروه تئاتر «هیرو » است که در بیست‌و‌نهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر پذیرفته شده و در بوشهر به مدت 5 شب  اجرا می‌شود.

  |

  به مدت 3 شب؛

«رئیس» مهمان حاج‌رئیس می‌شود
  به مدت 3 شب؛

  «رئیس» مهمان حاج‌رئیس می‌شود

  گروه تئاتر «گلینا»، نمایش «رئیس»، راه‌یافته به بیست‌ونهمین جشنواره استانی بوشهر را  به مدت 3 شب از نوزدهم تا بیست‌ویکم شهریورماه جاری در کافه حاج‌رئیس بوشهر اجرا می‌کند.

  |

  نظرات کاربران