در حال بارگذاری ...
 • گزارش دومین روز جشنواره استانی بوشهر

  «آواز ماهیها در مرداب» به کارگردانی فضل‌الله عمرانی از بندر دیّر، آغازکننده دومین روز از بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر بود.

  به گزارش تئاتر بوشهر، نمایشی که به مدت 60 دقیقه در صبح روز بیست‌و ششم شهریور داغ بوشهر، تماشاچیان را مهمان خود کرد تا راوی قصه زنی باشد که در آرزوی بچه‌دار شدن، فشار زیادی را از جامعه اطراف خود تحمل می‌کند این در حالیست که همسر او نابارور است و درواقع فضای اجتماعی و رویکرد جامعه را به این مساله می‌‌خواهد به چالش بکشاند. نمایش در شکل فرم و اجرا به صورت ایرانیزه اجرا شد و از فرهنگ و آئینهای جنوب بهره گرفته شده بود.

  زیبا دریاسفر، فضل‌الله عمرانى، ندا بداغى، معصومه اندیشه‌خوش، روح‌الله فرهنگ‌دوست، فاطمه پولادخاى، فاطمه کنگانى، نسترن محسنى، زهرا و آیدا فولادى در این نمایش نقش‌آفرینی کردند.

  بر اساس این گزارش، در ساعات میانی و بعدازظهر روز گذشته نیز مجموعه تئاتر شهر بوشهر شاهد هنرنمایی هنرمندانی بود که دو نمایش «ترامادول» به کارگردانی سیدمحمد محمدی از دیلم و «رئیس» به کارگردانی شیما جوادپور از بوشهر را اجرا کردند.

  داستان نمایش «ترامادول»، نبرد بین غول اعتیاد و زندگی یک جوان بود که در آخر این نمایش، جوان شکست خورد و روی سیاه و بی‌رحم اعتیاد برملا شد. به گفته کارگردان این نمایش، متاسفانه ترامادول به بهانه آرامش یا مسائل جنسی، دامن خیلی از جوان‌ها چه را گرفته است و این دغدغه من بود که امسال موضوع اعتیاد را در قالب یک نمایش کار کنم. در نمایش «ترامادول»، محمد‌رضا تنگستانی و سید‌مهدی محمدی نفش‌آفرینی کردند.

  داستان «رئیس» نیز روایت‌های مختلفی بود از قتل رئیسعلی دلواری-آزادیخواه و سردار قیام جنوب- که در شیوه اجرایی این نمایش، استفاده از رویکرد جدید اجرا با پایبندی به نشانه‌های مربوط به بوم و اقلیم جنوب مد نظر قرار گرفته بود.

  سهیل عرب، داوود باقریان و آیدا شیرالی در این نمایش نقش‌آفرینی کردند.

  شب هنگام نیز، هنرمندان تئاتر و آنها که دستی بر نقد داشتند در سالن اجتماعات مجموعه تئاتر شهر گرد هم آمده تا تمامی اجراهای روز دوم جشنواره را به بررسی و نقد بنشینند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران