در حال بارگذاری ...
 • یاراحمدی درباره «زندگی و روزگار هنری من» گفت:

  انگار در زیر متن کلامش عجله‌ای بود

  اثر پژوهشی«زندگی و روزگار هنری من»، با مرور فعالیت‌های استاد علی غلامی از دهه پنجاه تا نود‌، به همت جهانشیر یاراحمدی منتشر می‌شود.

  به گزارش تئاتر بوشهر، در آستانه مراسم چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد غلامی، با جهانشیر یاراحمدی درباره این کتاب،کوتاه گفتگو کردیم:

  ایده این اثر چطور شکل گرفت؟

  ایده این اثر مردادماه ۹۷ نوشته شد. مجموعه‌ای مفصل با حضور عده‌ای از هنرمندان زبده استان. از همان آغاز آقای غلامی را به‌عنوان اولین نفر انتخاب کردم و این ایده را مهرماه ۹۷ با ایشان در میان گذشتم و استقبال کرد‌. چند شرط گذاشتم برای هر دونفرمان: اول این‌که من زود‌به‌زود سئوالات را مطرح کنم و دوم او زود پاسخ بدهد. به طوریکه دی ماه۹۷ گفتگوهایمان تمام شود و همین طور هم شد. مهرماه۹۷ شروع کردیم و اواخر دی ماه ۹۷ گفتگوها تمام شد.

   

  پروژه را به اتمام رساندید؟

  بله؛ گفتگوها تمام شد. و در تعطیلات نوروز ۹۸‌، آن را تنظیم کردم و برای استاد غلامی فرستادم تا خودش هم بخواند.

   

  و خوانده بود؟

   بله‌، کاملا خوانده بود. اواخر فروردین‌ماه برایم نوشت: «چند خاطره دیگه‌ دارم می خوام اضافه کنم.» (که متاسفانه نشد)

   

  درباره کلیت این اثر توضیح دهید.

  این کار، ساختار پژوهشی دارد اما مبتنی بر تاریخ شفاهی است و در پنج فصل تنظیم شده. فصول یک تا ۴، گفتگوها در زمینه‌های مختلف کاری تنظیم شده و فصل پنجم هم چکیده‌ای از اسناد، تصاویر و مستندات هنری‌ و آموزشی ایشان در طول دوره فعالیتشان است.

   

  استقبال استاد غلامی را از این ایده چگونه دیدید؟

  شوق و ذوقی که آقای غلامی برای این کار داشت،‌ انتشار و رونمایی از این کار را بدون حضورش برایم خیلی تلخ کرده است. پس از خوانش نهایی گفتگوها از من پرسید: «کی کتاب چاپ میشه؟؟» انگار در زیر متن کلامش عجله‌ای بود که الان دیگر دلیلش را می‌دانم.

   

  و زمان انتشار اثر چه زمانی خواهد بود؟

  امیدوارم نیمه دوم امسال این کتاب را منتشر کنیم و زندگی و روزگار هنری‌اش را در حوزه‌های مختلف به زبان و روایت خودش برای همیشه زنده نگه داریم.
  مطالب مرتبط

  جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست
  جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

  جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست

  جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

  |

  دیدار با وزیر ارشاد

  دیدار با وزیر ارشاد

  یکشنبه همین هفته، ۲۷ بهمن‌ماه ۹۸، فرصتی دست داد تا به همراه تعدادی از دوستان و همکارانم در انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها با وزیر ارشاد دیداری داشته باشیم و پیرامون تئاتر استان‌ها با ایشان گفتگو کنیم.

  |

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

 آغاز فعالیت سامانه جدید ثبت گروه‌های نمایشی
  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

   آغاز فعالیت سامانه جدید ثبت گروه‌های نمایشی

  یاراحمدی با اعلام اینکه سامانه جدید ثبت گروه‌ھای نمایشی با قابلیت و طراحی جدید از اول آبان ماه بازگشایی شده است از گروه‌های تئاتری استان خواست نسبت به ثبت گروه‌های خود اقدام کنند.

  |

  نظرات کاربران