در حال بارگذاری ...
با تدریس جهانشیر یاراحمدی؛

ورکشاپ آموزش بازیگری و کارگردانی تئاتر در آبپخش برگزار شد

این ورکشاپ آموزی ویژۀ معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهر آبپخش بود که چهارشنبه گذشته(دهم مهرماه) به همت انجمن هنرهای نمایشی این شهر برگزار شد.

به گزارش تئاتر بوشهر، علی سعادت، مسئول انجمن نمایش شهر آبپخش، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش و آشنایی مربیان و معاونین پرورشی با تکنیک‌های کارگردانی و بازیگری‌ جهت آموزش دانش‌آموزان و فعال‌کردن آنان خوانده و گفت: با توجه به نزدیک‌بودن جشنواره تئاتر دانش‌آموزی و جشنواره قصه‌گویی، این ورکشاپ آموزشی نیاز اولیه‌ای بود جهت قدم‌نهادن در این عرصه که یه همت انجمن نمایش آبپخش برگزار شد.

سعادت همچنین تاکید کرد: تهیه بانک نمایشنامه‌های مدارس، ورود هنرمندان به مدارس شهر جهت کمک به معاونین پرورشی در امر تولید تئاتر و بالا بردن سطح فنی آثار نیز از دیگر اهداف برگزاری چنین کارگاه‌هایی است.

وی در پایان یادآور شد: انجمن هنرهای نمایشی و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهر آبپخش فعالیت هنری در امر تولید نمایش و دیگر هنرهای مرتبط از جمله  قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی‌، نمایش عروسکی‌، پرده‌خوانی‌، نمایش صحنه‌ای و... را به صورت جدی و حرفه‌ای پیگیری خواهد کرد.
مطالب مرتبط

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

کارنامه تئاتر آبپخش در سال 98؛

از برگزاری جشنواره تئاتر دانش‌آموزی  تا درخشش در جشنواره مهر و آیین
کارنامه تئاتر آبپخش در سال 98؛

از برگزاری جشنواره تئاتر دانش‌آموزی تا درخشش در جشنواره مهر و آیین

تلاش هنرمندان تئاتر بوشهر در راستای رشد و اعتلای هنر فاخر نمایش در طول سالیان متمادی، همواره مبتنی بر عشق به تئاتر و شاید به همین جهت بوده است که تئاتر در استان بوشهر با وجود فراز و نشیب‌هایی فراوانی که از سر گذرانده، هیچگاه از تکاپو نیفتاده و در صحنه‌های ملی و بین‌المللی ...

|

جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست
جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست

جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

|

دیدار با وزیر ارشاد

دیدار با وزیر ارشاد

یکشنبه همین هفته، ۲۷ بهمن‌ماه ۹۸، فرصتی دست داد تا به همراه تعدادی از دوستان و همکارانم در انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها با وزیر ارشاد دیداری داشته باشیم و پیرامون تئاتر استان‌ها با ایشان گفتگو کنیم.

|

نظرات کاربران