در حال بارگذاری ...
 • با تدریس جهانشیر یاراحمدی؛

  ورکشاپ آموزش بازیگری و کارگردانی تئاتر در آبپخش برگزار شد

  این ورکشاپ آموزی ویژۀ معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهر آبپخش بود که چهارشنبه گذشته(دهم مهرماه) به همت انجمن هنرهای نمایشی این شهر برگزار شد.

  به گزارش تئاتر بوشهر، علی سعادت، مسئول انجمن نمایش شهر آبپخش، هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش و آشنایی مربیان و معاونین پرورشی با تکنیک‌های کارگردانی و بازیگری‌ جهت آموزش دانش‌آموزان و فعال‌کردن آنان خوانده و گفت: با توجه به نزدیک‌بودن جشنواره تئاتر دانش‌آموزی و جشنواره قصه‌گویی، این ورکشاپ آموزشی نیاز اولیه‌ای بود جهت قدم‌نهادن در این عرصه که یه همت انجمن نمایش آبپخش برگزار شد.

  سعادت همچنین تاکید کرد: تهیه بانک نمایشنامه‌های مدارس، ورود هنرمندان به مدارس شهر جهت کمک به معاونین پرورشی در امر تولید تئاتر و بالا بردن سطح فنی آثار نیز از دیگر اهداف برگزاری چنین کارگاه‌هایی است.

  وی در پایان یادآور شد: انجمن هنرهای نمایشی و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهر آبپخش فعالیت هنری در امر تولید نمایش و دیگر هنرهای مرتبط از جمله  قصه‌گویی، نمایشنامه‌خوانی‌، نمایش عروسکی‌، پرده‌خوانی‌، نمایش صحنه‌ای و... را به صورت جدی و حرفه‌ای پیگیری خواهد کرد.
  مطالب مرتبط

  ساخت یک پلاتو و برگزاری یک جشنواره در آبپخش

  ساخت یک پلاتو و برگزاری یک جشنواره در آبپخش

  جلسه مشترک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون هنری، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، رئیس شورای شهر آبپخش، سعادت مسئول انجمن نمایش آبپخش، و جواد متین عضو هیئت رئیسه انجمن استان و کازرونی از هنرمندان تئاتر آبپخش، یکشنبه گذشته در دفتر مدیر کل ارشاد برگزار شد.

  |

  به بهانه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی

جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی مهم‌ترین جشنواره‌ایران ؟ !
  به بهانه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی

  جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی مهم‌ترین جشنواره‌ایران ؟ !

  در دوره گذشته جشنواره(دوره هیجده‌ام) بخش کودکان و نوجوانان در جشنواره‌ایجاد و با استقبال شورانگیزی روبرو شد؛ بخش بسیار مهم ، لذت‌بخش و دوست‌داشتنی که وجودش برای ادامه حیات نمایش‌های آیینی و سنتی ضروری است. این بخش نشان داد که نسل جدیدی در هنری چون نقالی در حال شکل گرفتن است ...

  |

  به بهانه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی؛

از « کتلی» تا «شبیه‌خوانی»
  به بهانه نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی؛

  از « کتلی» تا «شبیه‌خوانی»

  جغرافیای خاص جنوب ایران که یک سویش دریاست و سوی دیگرش بیابان، سبب زایش فرهنگ‌های دریایی و بیابانی شده است که یکی ریشه‌اش در باورهای دریاست و دیگری ریشه‌اش در بیابان.شاید به همین دلیل است که در یک سرزمین کوچک(از منظر جغرافیایی) این همه تنوع آیینی وجود دارد. غنای همه‌ی این ...

  |

  نظرات کاربران