در حال بارگذاری ...

برنامه بازبینی سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استان بوشهر منتشر شد

برنامه بازبینی سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی توسط روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر منتشر شد.

به گزارش تئاتر بوشهر، بر اساس این جدول ۲۳ نمایش از نقاط مختلف استان در این مرحله حضور دارند.

جهانشیر یاراحمدی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان درباره مرحله بازبینی آثار متقاضی جشنواره سی‌ویکم تئاتر استانی گفت: همان‌طور که اعلام‌شده نمایش‌های متقاضی جشنواره امسال پس از اجرای عموم در شهرها و مناطق مختلف پا به این مرحله گذاشته‌اند. مرحله‌ای که در روز یکشنبه ۲۸ مهرماه در شهر بوشهر آغاز و روز چهارشنبه یکم آبان‌ماه در شهر دیّر به پایان خواهد رسید.

یاراحمدی افزود: بر اساس درخواست کارگردانان، بازبینی‌ها به دو روش انجام خواهد شد؛ تعدادی از آثار به‌صورت حضوری و تعدادی نیز از طریق فیلم بازبینی خواهند شد.

او درباره زمان برگزاری جشنواره خاطر نشان کرد: سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استان بوشهر هفته پایانی آبان ماه برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم
جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم

ما از همان اول قافیه را به کرونا نباختیم و تمام احتیاط‌های لازم را در کار گرفتیم. تئاتر به تعطیلی رفت. در روزهای سفید اولیه، با مردم و جامعه همراه شدیم تا شرایط عادی شود؛ نشد اما در وضعیت قرمز و هشدار تعطیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هیچ نقطه فعالی در حوزه تئاتر در ...

|

به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر
به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر

جهانشیر یاراحمدی؛ الف) نجف دریابندری در حوزه ترجمه نمایش‌نامه آثار درخشانی را خلق کرده است که اهل ادبیات و هنر خوانده و لذت برده‌اند. اما اشاره من به ترجمه‌ها نیست؛ نجف برای حضور در مراسمی در بوشهر حضور داشت، اواسط دهه هشتاد به گمانم.

|

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

نظرات کاربران