در حال بارگذاری ...

جهانشیر یاراحمدی عضو هیئت انتخاب جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان شد

مجید قناد هنرمند دبیر بیست‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان طی حکمی جهانشیر یاراحمدی، بازیگر و پژوهشگر را به عنوان عضو هیئت انتخاب بخش‌های کودک و نوجوان منصوب کرد.

به گزارش تئاتر بوشهر، یاراحمدی درباره مرحله انتخاب آثار این جشنواره گفت: امسال هفته کودک برای من واقعاً کودکانه بود. نه یک هفته، بلکه ده روز در دنیاهای خلق‌شده برای کودکان و نوجوانان نفس کشیدم. بیش از ۱۳۰ اثر نمایشی را از گروه‌ها و کارگردانان مختلف تئاتر کشور دیدم. این آثار متعلق به دو بخش از جشنواره بود: بخش کودک و بخش نوجوان. در مجموع ۱۵ اثر برای دو بخش، به اتفاق نظر همکاران ارجمند در هیئت انتخاب رسیدیم که به اطلاع عموم رسیده است.

یاراحمدی در مورد ترکیب هیئت انتخاب گفت: آقایان یدالله آقا عباسی، حسن دولت‌آبادی، کریم اکبری مبارکه، محمدجواد کبودآهنگی و بنده هیئت انتخاب بودیم که پس از دیدن همه آثار از طریق فیلم، در دبیرخانه جشنواره جمع‌بندی نهایی را در کنار دبیر و مدیر اجرایی جشنواره انجام دادیم.

بیست‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم
جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم

ما از همان اول قافیه را به کرونا نباختیم و تمام احتیاط‌های لازم را در کار گرفتیم. تئاتر به تعطیلی رفت. در روزهای سفید اولیه، با مردم و جامعه همراه شدیم تا شرایط عادی شود؛ نشد اما در وضعیت قرمز و هشدار تعطیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هیچ نقطه فعالی در حوزه تئاتر در ...

|

به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر
به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر

جهانشیر یاراحمدی؛ الف) نجف دریابندری در حوزه ترجمه نمایش‌نامه آثار درخشانی را خلق کرده است که اهل ادبیات و هنر خوانده و لذت برده‌اند. اما اشاره من به ترجمه‌ها نیست؛ نجف برای حضور در مراسمی در بوشهر حضور داشت، اواسط دهه هشتاد به گمانم.

|

نظرات کاربران