در حال بارگذاری ...
جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست

جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

به گزارش تئاتر بوشهر، صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه ۹۸، وزیر ارشاد میزبان نمایندگان روسای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور بود.

در این دیدار جهانشیر یاراحمدی(بوشهر) ، محمدرضا درند(کرمانشاه )، فاتح بادپروا(کردستان)، محمد یاقوت پور(خوزستان) و حمیدرضا صفار (تهران) درباره مسائل و مصائب تئاتر استان‌ها با وزیر ارشاد سخن گفتند.

مطالبات تئاتر استان‌ها مربوط به سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ و نیز برقراری حمایت از تئاتر استان‌ها از طریق تفاهم‌نامه، خارج نمودن انجمن هنرهای نمایشی از طرح ادغام‌، عملی‌نمودن ماده ۷۹ قانون محاسبات کشوری مربوط به امور اجرایی تئاتر و نیز واگذاری سالن‌ها و اماکن تئاتری در شهرها و مناطق مختلف‌، عناوین مباحثی بود که روسا با وزیر در میان گذاشتند.

پیش از آغاز بحث، جهانشیر یاراحمدی در رابطه با قدرت و قوام تئاتر استان‌ها سخن گفت و به وزیر اشاره کرد‌: جشنواره سی و هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

 

وزیر ارشاد نیز ضمن خوش آمد‌گویی به روسای انجمن‌ها از پیکره قدرتمند تئاتر استان‌ها سخن گفت و بر اساس موضوعات مطرح‌شده دستور داد پیگیری‌های لازم انجام شود.

صالحی به نمایندگان معاونت هنری که در این جلسه حضور داشتند، دستور داد تا با برگزاری جلسات مستمر و گفتگو با نمایندگان استان‌ها برای مسائلی نظیر طرح ادغام به نتایج و راهکارهای جدیدی دست یابند.
مطالب مرتبط

دیدار با وزیر ارشاد

دیدار با وزیر ارشاد

یکشنبه همین هفته، ۲۷ بهمن‌ماه ۹۸، فرصتی دست داد تا به همراه تعدادی از دوستان و همکارانم در انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها با وزیر ارشاد دیداری داشته باشیم و پیرامون تئاتر استان‌ها با ایشان گفتگو کنیم.

|

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

عقیل جماعتی، نمایشنامه نویس هم استانی موفق شد افتخاری دیگر در حوزه نمایشنامه نویسی برای استان کسب نماید. به گزارش تئاتر بوشهر، دومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان که به همت سازمان فرهنگی ...

|

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

نمایش «ویتسک» کاری از گروه گلبانگ برازجان ،پس از حضور موفق خود در جشنواره تئاتر دانشگاهی و نیز جشنواره «هایفست» ارمنستان، برای حضور در جشنواره تئاتر Gingerfest روسیه انتخاب شد.

|

نظرات کاربران