در حال بارگذاری ...
 • جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد:

  جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست

  جهانشیر یاراحمدی در دیدار با وزیر ارشاد که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: جشنواره سی‌و‌هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

  به گزارش تئاتر بوشهر، صبح روز یکشنبه، ۲۷ بهمن ماه ۹۸، وزیر ارشاد میزبان نمایندگان روسای انجمن هنرهای نمایشی سراسر کشور بود.

  در این دیدار جهانشیر یاراحمدی(بوشهر) ، محمدرضا درند(کرمانشاه )، فاتح بادپروا(کردستان)، محمد یاقوت پور(خوزستان) و حمیدرضا صفار (تهران) درباره مسائل و مصائب تئاتر استان‌ها با وزیر ارشاد سخن گفتند.

  مطالبات تئاتر استان‌ها مربوط به سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ و نیز برقراری حمایت از تئاتر استان‌ها از طریق تفاهم‌نامه، خارج نمودن انجمن هنرهای نمایشی از طرح ادغام‌، عملی‌نمودن ماده ۷۹ قانون محاسبات کشوری مربوط به امور اجرایی تئاتر و نیز واگذاری سالن‌ها و اماکن تئاتری در شهرها و مناطق مختلف‌، عناوین مباحثی بود که روسا با وزیر در میان گذاشتند.

  پیش از آغاز بحث، جهانشیر یاراحمدی در رابطه با قدرت و قوام تئاتر استان‌ها سخن گفت و به وزیر اشاره کرد‌: جشنواره سی و هشتم ملاک خوبی برای سنجش تئاتر استان‌هاست، کما اینکه ما معتقدیم آثار استانی در فجر همواره آثار قابل توجه بوده‌اند.

   

  وزیر ارشاد نیز ضمن خوش آمد‌گویی به روسای انجمن‌ها از پیکره قدرتمند تئاتر استان‌ها سخن گفت و بر اساس موضوعات مطرح‌شده دستور داد پیگیری‌های لازم انجام شود.

  صالحی به نمایندگان معاونت هنری که در این جلسه حضور داشتند، دستور داد تا با برگزاری جلسات مستمر و گفتگو با نمایندگان استان‌ها برای مسائلی نظیر طرح ادغام به نتایج و راهکارهای جدیدی دست یابند.
  مطالب مرتبط

  دیدار با وزیر ارشاد

  دیدار با وزیر ارشاد

  یکشنبه همین هفته، ۲۷ بهمن‌ماه ۹۸، فرصتی دست داد تا به همراه تعدادی از دوستان و همکارانم در انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها با وزیر ارشاد دیداری داشته باشیم و پیرامون تئاتر استان‌ها با ایشان گفتگو کنیم.

  |

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

 آغاز فعالیت سامانه جدید ثبت گروه‌های نمایشی
  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد؛

   آغاز فعالیت سامانه جدید ثبت گروه‌های نمایشی

  یاراحمدی با اعلام اینکه سامانه جدید ثبت گروه‌ھای نمایشی با قابلیت و طراحی جدید از اول آبان ماه بازگشایی شده است از گروه‌های تئاتری استان خواست نسبت به ثبت گروه‌های خود اقدام کنند.

  |

  جهانشیر یاراحمدی:

اجرای عموم در استان بوشهر به یک جریان تبدیل شده است
  جهانشیر یاراحمدی:

  اجرای عموم در استان بوشهر به یک جریان تبدیل شده است

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی بوشهر  در برنامه «شب تئاتر» گفت: تا 6 سال گذشته، دغدغه اجرای عموم، به این شکلی که الان در استان وجود دارد، وجود نداشت. حتی خود کارگردان‌ها تمایل به اجرای عموم بلندمدت نداشتند؛ اما الان تبدیل به یک جریان شده است.

  |

  نظرات کاربران