در حال بارگذاری ...

نقشه پلاتو جدید مجموعه تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری بوشهر آماده شد

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان گفت: نقشه جدید و نهایی پلاتو مجموعه تئاتر بوشهر واقع در مجتمع فرهنگی هنری آماده شده است.

به گزارش ایران تئاتر از بوشهر، جهانشیر یاراحمدی در این باره می‌گوید: در چند سال گذشته ، به طور مستمر پیگیر تبدیل سالن روباز مجتمع فرهنگی هنری که عملا در طول بیست سال عمرش، کمترین استفاده نمایشی از آن کرده‌ایم به یک سالن سربسته که بتواند در تمام طول سال و در فصول مختلف مورد استفاده قرار گیرد، بودیم. اخیرا با پیگیری، حمایت و مساعدت معاون عمرانی استانداری و با تعیین پیمانکار برای به سرانجام رساندن این پروژه‌، نقشه و طرح جدیدی برای این سالن طراحی شد.

یاراحمدی درباره سالن گفت: این سالن در واقع پلاتو بزرگی خواهد بود با گنجایش تقریبی سیصد نفر. پیگیری‌های ما در انجمن به پایان رسیده و از اینجا به بعد باید روال اداری آن طی شود که واحد عمرانی اداره کل ارشاد این وظیفه را بر عهده دارد.

وی همچنین عنوان کرد: یکی از پیمانکاران بنام استان که خود اهل فرهنگ و هنر است برای این پروژه انتخاب شده و امیدوارم مراحل ساخت به‌زودی آغاز شود. امیدوارم ساخت این مجموعه بتواند به مسائل زیرساختی تئاتر استان کمک شایان توجهی بکند.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در پایان از همه کسانی که برای این مهم تلاش، همکاری و همراهی کردند سپاسگزاری کرد و گفت: امیدوارم این سالن در سال ۱۳۹۹ در اختیار هنرمندان تئاتر استان قرار گیرد.
مطالب مرتبط

جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم
جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم

ما از همان اول قافیه را به کرونا نباختیم و تمام احتیاط‌های لازم را در کار گرفتیم. تئاتر به تعطیلی رفت. در روزهای سفید اولیه، با مردم و جامعه همراه شدیم تا شرایط عادی شود؛ نشد اما در وضعیت قرمز و هشدار تعطیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هیچ نقطه فعالی در حوزه تئاتر در ...

|

به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر
به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر

جهانشیر یاراحمدی؛ الف) نجف دریابندری در حوزه ترجمه نمایش‌نامه آثار درخشانی را خلق کرده است که اهل ادبیات و هنر خوانده و لذت برده‌اند. اما اشاره من به ترجمه‌ها نیست؛ نجف برای حضور در مراسمی در بوشهر حضور داشت، اواسط دهه هشتاد به گمانم.

|

در نشستی صمیمانه

فرماندار کنگان از گروه نمایشی «چهار صندوق» تقدیر کرد
در نشستی صمیمانه

فرماندار کنگان از گروه نمایشی «چهار صندوق» تقدیر کرد

در نشستی دوستانه که با حضور گروه نمایشی «چهار صندوق»، فرماندار، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از هنرمندان تئاتر کنگان برگزار شد، فرماندار این شهرستان از این گروه نمایشی که با نقش‌آفرینی در نمایش «خانه بدریا آل بویه» به جشنواره بین‌المللی فجر راه یافته است، ...

|

نظرات کاربران