در حال بارگذاری ...
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر خبرداد:

داوران اولین جشنواره تئاتر خانگی نمایش خانه انتخاب شدند

طی حکمی از سوی دبیر جشنواره، داوران نخستین جشنواره تئاتر خانگی نمایش خانه معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر و دبیر اولین جشنواره تئاتر خانگی" نمایش خانه" طی احکامی سیروس همتی هنرمند تئاتر وسینمای کشور، سامان خلیلیان کارگردان و رییس کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و جهانشیر یاراحمدی از بازیگران و پژوهشگران تئاتر کشور و رییس انجنن هنرهای نمایشی استان را به عنوان داور اولین جشنواره " نمایش خانه معرفی کردند.

محمد مظفری در این زمینه گفت: اولین جشنواره تئاتر خانگی " نمایش خانه" با شعار هر خانه ایرانی یک تماشاخانه تئاتر، به عنوان اولین اتفاق هنری در کشور در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا باگستره ملی در سراسر کشور و در جهت پرکردن اوقات فراغت خانواده های در قرنطینه کرونا فراخوان داد که بیش از ۷۰ اثر نمایشی از ۱۶ استان کشور در آن شرکت نمودند.

مظفری افزود: قرار است تا پایان  ماه مبارک رمضان نتایج جشنواره مشخص و در صورت فراهم شدن شرایط اختتامیه در شهر بوشهر برگزار شود.

وی تصریح کرد آثاری که به جشنواره ارسال شده نمایش هایی می باشد که با مشارک خانواده ها در منازل و خانه ها تمرین ،تولید و برای خود اعضای خانواده هااجرا گردیده ، وفیلم اجراها برای داوری از طریق فضای مجازی به دبیرخانه ارسال شده است.

محمد مظفری افزود: به زودی پخش فیلم اجراهای  10 اثر برگزیده جشنواره از طریق فضای مجازی آغاز خواهد شد.

مظفری گفت: این جشنواره  را سازمان مردم نهاد نیمدری سبز با همکاری دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری و با مشارکت  کانون تئاتر خیابانی کشور، انجمن هنرهای نمایش استان بوشهر، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان بوشهر، و سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر برگزار گردیده است.
مطالب مرتبط

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

عقیل جماعتی، نمایشنامه نویس هم استانی موفق شد افتخاری دیگر در حوزه نمایشنامه نویسی برای استان کسب نماید. به گزارش تئاتر بوشهر، دومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان که به همت سازمان فرهنگی ...

|

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

نمایش «ویتسک» کاری از گروه گلبانگ برازجان ،پس از حضور موفق خود در جشنواره تئاتر دانشگاهی و نیز جشنواره «هایفست» ارمنستان، برای حضور در جشنواره تئاتر Gingerfest روسیه انتخاب شد.

|

 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند
 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند

هیئت داوران نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس متشکل از: مهران امام‌بخش، جهانشیر یاراحمدی و رضا بهارلو، برگزیدگان این دوره از جشنواره را که به‌صورت مجازی برگرار شد، معرفی کردند.

|

نظرات کاربران