در حال بارگذاری ...

درخشش آثار نمایشی در نخستین جایزه کتاب سال استان بوشهر

نخستین جایزه کتاب سال استان بوشهر که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خانه کتاب در سال ۹۸ برگزار و ۴ اثر نمایشی برگزیده و شایسته تقدیر شدند.

به گزارش تئاتر بوشهر،این مراسم قرار بود دوازدهم اسفندماه در یک مراسم عمومی برگزار شود اما مساله کرونا آنرا به تعویق انداخت. بنابراین متولیان برگزار کننده، آیین اختتامیه را با سه ماه تاخیر، سی‌ام اردیبهشت ماه تنها با حضور برگزیدگان با شرایط خاص برگزار کرد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در این ارتباط گقت: نکته اولی که در این مراسم موجب خرسندی و شادمانی من شد این بود که در میان هشت نویسنده منتخب، چهار نفر از خانواده تئاتر استان بودند؛ احمد آرام، غلامحسین دریانورد، محمد مظفری و بنده. نکته دوم اینکه، من با دو اثر در این رویداد شرکت کرده بودم که هر دو در میان منتخبین نهایی بودند.

وی در ادامه این آثار را به شرح زیر معرفی کرد:

کتاب «تعزیه و تعزیه خوانی در بوشهر» /جهانشیر یاراحمدی

این اثر جایزه کتاب سال استان بوشهر را در بخش هنر دریافت کرد.

کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر»/جهانشیر یاراحمدی

این اثر در بخش هنر نخستین جایزه کتاب سال استان ، شایسته تقدیر شد.

 

«بوشهر سرزمین آیین و مراسم» تألیف محمد مظفری، بوشهر: دریانورد، ۱۳۹۴.

«کافه شعر نهنگ سپید»سرودۀ غلامحسین دریانورد، بوشهر: دریانورد، ۱۳۹۶.

 

«جلوه‌های نمایشی جنگ‏‫» با نگاهی به رفتار، گفتار و نوشتار رزمندگان (در هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران)، تالیف غلامحسین دریانورد، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

خارگ مقام دوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان را کسب کرد

عقیل جماعتی، نمایشنامه نویس هم استانی موفق شد افتخاری دیگر در حوزه نمایشنامه نویسی برای استان کسب نماید. به گزارش تئاتر بوشهر، دومین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان که به همت سازمان فرهنگی ...

|

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

«ویتسک» به جشنواره Gingerfest روسیه راه یافت

نمایش «ویتسک» کاری از گروه گلبانگ برازجان ،پس از حضور موفق خود در جشنواره تئاتر دانشگاهی و نیز جشنواره «هایفست» ارمنستان، برای حضور در جشنواره تئاتر Gingerfest روسیه انتخاب شد.

|

 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند
 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند

هیئت داوران نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس متشکل از: مهران امام‌بخش، جهانشیر یاراحمدی و رضا بهارلو، برگزیدگان این دوره از جشنواره را که به‌صورت مجازی برگرار شد، معرفی کردند.

|

نظرات کاربران