در حال بارگذاری ...

درخشش آثار نمایشی در نخستین جایزه کتاب سال استان بوشهر

نخستین جایزه کتاب سال استان بوشهر که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و خانه کتاب در سال ۹۸ برگزار و ۴ اثر نمایشی برگزیده و شایسته تقدیر شدند.

به گزارش تئاتر بوشهر،این مراسم قرار بود دوازدهم اسفندماه در یک مراسم عمومی برگزار شود اما مساله کرونا آنرا به تعویق انداخت. بنابراین متولیان برگزار کننده، آیین اختتامیه را با سه ماه تاخیر، سی‌ام اردیبهشت ماه تنها با حضور برگزیدگان با شرایط خاص برگزار کرد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در این ارتباط گقت: نکته اولی که در این مراسم موجب خرسندی و شادمانی من شد این بود که در میان هشت نویسنده منتخب، چهار نفر از خانواده تئاتر استان بودند؛ احمد آرام، غلامحسین دریانورد، محمد مظفری و بنده. نکته دوم اینکه، من با دو اثر در این رویداد شرکت کرده بودم که هر دو در میان منتخبین نهایی بودند.

وی در ادامه این آثار را به شرح زیر معرفی کرد:

کتاب «تعزیه و تعزیه خوانی در بوشهر» /جهانشیر یاراحمدی

این اثر جایزه کتاب سال استان بوشهر را در بخش هنر دریافت کرد.

کتاب «ادبیات نمایشی در بوشهر»/جهانشیر یاراحمدی

این اثر در بخش هنر نخستین جایزه کتاب سال استان ، شایسته تقدیر شد.

 

«بوشهر سرزمین آیین و مراسم» تألیف محمد مظفری، بوشهر: دریانورد، ۱۳۹۴.

«کافه شعر نهنگ سپید»سرودۀ غلامحسین دریانورد، بوشهر: دریانورد، ۱۳۹۶.

 

«جلوه‌های نمایشی جنگ‏‫» با نگاهی به رفتار، گفتار و نوشتار رزمندگان (در هشت سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران)، تالیف غلامحسین دریانورد، تهران: سوره مهر، ۱۳۹۷
مطالب مرتبط

جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم
جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم

ما از همان اول قافیه را به کرونا نباختیم و تمام احتیاط‌های لازم را در کار گرفتیم. تئاتر به تعطیلی رفت. در روزهای سفید اولیه، با مردم و جامعه همراه شدیم تا شرایط عادی شود؛ نشد اما در وضعیت قرمز و هشدار تعطیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هیچ نقطه فعالی در حوزه تئاتر در ...

|

به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر
به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر

جهانشیر یاراحمدی؛ الف) نجف دریابندری در حوزه ترجمه نمایش‌نامه آثار درخشانی را خلق کرده است که اهل ادبیات و هنر خوانده و لذت برده‌اند. اما اشاره من به ترجمه‌ها نیست؛ نجف برای حضور در مراسمی در بوشهر حضور داشت، اواسط دهه هشتاد به گمانم.

|

نظرات کاربران