در حال بارگذاری ...
همزمان در 10 استان

آیین پایانی «نمایشخانه» برگزار می‌شود

آیین پایانی اولین جشنواره تئاتر خانگی «نمایشخانه» به‌صورت همزمان در ۱۰ استان برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر در این ارتباط گفت: برگزیدگان اولین جشنواره تئاتر خانگی «نمایشخانه» با موضوع کرونا و همزمان در وزارت کشور و استانداری‌های 10 استان  برگزار خواهد شد.

محمد مظفری با بیان اینکه جشنواره تئاتر خانگی نمایشخانه با ابتکار و پیشنهاد سازمان مردم نهاد «نیمدری سبز» طراحی شده افزود: دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری بوشهر و دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان  بسیج هنرمندان استان بوشهر، و انجمن هنرهای نمایشی استان در کنار موسسه نیمدری برای برگزاری این جشنواره همکاری کردند.

مظفری با اشاره به اینکه این جشنواره در نوع خود اولین اتفاق تئاتری است که در کشور برگزار می‌شود  افزود: دغدغه اصلی برگزارکنندگان این جشنواره فرهنگ‌سازی و ترغیب خانواده برای رعایت نکات بهداشتی در خصوص بیماری کرونا و همچنین ایجاد سرگرمی برای خانواده‌های قرنطینه به‌خاطر این ویروس بوده است.

وی در پایان یادآور شد: بیش از 70 اثر از 16 استان و 32 شهر به این جشنواره ارسال شد که در این میان، 18 اثر در استان‌های خود و در جریان برگزاری اختتامیه جشنواره برگزیده و معرفی خواهند شد.

یادآور می‌شود، آیین پایانی این جشنواره، قرار است ساعت ده صبح روز یکشنبه 8 تیرماه با حضور معاون سازمان اموراجتماعی کشور، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، معاون سیاسی امنیتی، اجتماعی استاندار بوشهر و مدیران کل دفاتر امور اجتماعی استانداری ها در استان‌های بوشهر، تهران، اصفهان، خراسان رضوی، کرمانشاه، مرکزی، ایلام، کهگلویه و بویر احمد، سمنان، آذربایجان شرقی برگزار شود.
مطالب مرتبط

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت باد چون «بو دادن» نخل، تکثیر شد

|

جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم
جهانشیر یاراحمدی از روزهای کرونایی تئاتر می‌گوید:

قافیه را به کرونا نباختیم

ما از همان اول قافیه را به کرونا نباختیم و تمام احتیاط‌های لازم را در کار گرفتیم. تئاتر به تعطیلی رفت. در روزهای سفید اولیه، با مردم و جامعه همراه شدیم تا شرایط عادی شود؛ نشد اما در وضعیت قرمز و هشدار تعطیلی‌ها ادامه پیدا کرد تا امروز که هنوز هیچ نقطه فعالی در حوزه تئاتر در ...

|

به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر
به بهانه سالکوچ عبدالحسین شریفیان؛

مترجمان نامدار و تئاتر بوشهر

جهانشیر یاراحمدی؛ الف) نجف دریابندری در حوزه ترجمه نمایش‌نامه آثار درخشانی را خلق کرده است که اهل ادبیات و هنر خوانده و لذت برده‌اند. اما اشاره من به ترجمه‌ها نیست؛ نجف برای حضور در مراسمی در بوشهر حضور داشت، اواسط دهه هشتاد به گمانم.

|

نظرات کاربران