در حال بارگذاری ...
مسئول انجمن نمایش خارگ خبر داد

قول مساعدت و پیگیری فرماندار بوشهر برای تجهیز پلاتو خارگ

مسئول انجمن نمایش خارگ می‌گوید: علی‌‌رغم پی‌گیری‌هایی که این انجمن طی یک سال گذشته برای تجهیز و تکمیل پلاتو نمایش انجام داده است اما هنوز این پلاتو به سیستم صوت و نور تجهیز نشده است. در این ارتباط و طی جلسه‌ای، فرماندار بوشهر نسبت به تجهیز و تکمیل این پلاتو قول همکاری و پیگیری داده است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، از زمان افتتاح پلاتو نمایش جزیره خارگ، تقریبا سه سال می‌گذرد. اما هنوز به سیستم نور و صوت مجهز نشده است. این در حالیست که هنرمندان این جزیره به استفاده از این پلاتو بسیار نیازمند هستند.

مسئول انجمن نمایش خارگ در گفتگوی کوتاهی که با تئاتر بوشهر انجام داده است، با اشاره به اینکه سیاست انجمن‌های نمایش کل کشور، تاکید بر اجراهای عموم و رونق تئاتر از این منظر است، گفت: انجمن نمایش خارگ از زمان افتتاح پلاتو سالن ارشاد، پیگیری‌ها زیادی را برای تجهیز آن به سیستم صدا و نور انجام داده‌ و به ارگان‌های مختلفی هم مراجعه کرده و با آن‌ها جلساتی هم داشته و قول‌هایی نیز در این خصوص به ما داده شده؛ اما این پلاتو هنوز تجهیز نشده است.

الهام چنانی در ادامه افزود: هنرمندان این جزیره در جشنواره‌های مختلف شرکت کرده و کسب موفقیت‌های متعدد و نیز اجراهای عموم آثار نمایشی آنها در سطح ملی، نشان از فعالیت خوب این هنرمندان و اشتیاق آنها برای روشن‌نگه‌داشتن چراغ تئاتر دارد. این در حالیست که همین آثار نمایشی را به دلیل نبود امکانات نمی‌توانند برای مردم این جزیره به اجرای عموم بگذارند.

چنانی با اشاره به جلسه اخیر خود که هفته گذشته با فرماندار شهر بوشهر و در محل فرمانداری این شهر برگزار شده است، یادآور شد: در ادامه روند پیگیری‌های خود برای تجهیز پلاتو خارگ با آقای جمشیدی فرماندار بندر بوشهر جلسه‌ای داشتیم که امیدوارم نتیجه مثبت و قابل اجرایی از آن کسب کنیم.

او در ادامه گفت: فرماندار بوشهر ضمن اظهار تاسف از وجود چنین شرایطی در پلاتو خارگ، قول همکاری، مساعدت و پیگیری دادند که امسال و یا نهایتا سال آینده این پلاتوتجهیز و تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.  
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «خانه بدریا آل بویه»؛

استبداد خانگی و اجتماعی
نقدی بر نمایش «خانه بدریا آل بویه»؛

استبداد خانگی و اجتماعی

جواد متین از منتقدان نمایش استان بوشهر با نگاهی به نمایش «خانه بدریا آل بویه» به نویسندگی و کارگردانی ابوذر مختارزاده، نقدی بر این نمایش نوشته و از زوایای متفاوت این اثر را مورد تحلیل قرار داده است. این نمایش از دوم تا یازدهم بهمن‌ماه سال‌جاری در شهر کنگان اجرا می‌شود.

|

در نشستی صمیمانه

فرماندار کنگان از گروه نمایشی «چهار صندوق» تقدیر کرد
در نشستی صمیمانه

فرماندار کنگان از گروه نمایشی «چهار صندوق» تقدیر کرد

در نشستی دوستانه که با حضور گروه نمایشی «چهار صندوق»، فرماندار، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از هنرمندان تئاتر کنگان برگزار شد، فرماندار این شهرستان از این گروه نمایشی که با نقش‌آفرینی در نمایش «خانه بدریا آل بویه» به جشنواره بین‌المللی فجر راه یافته است، ...

|

نظرات کاربران