در حال بارگذاری ...
در نشستی صمیمانه

فرماندار کنگان از گروه نمایشی «چهار صندوق» تقدیر کرد

در نشستی دوستانه که با حضور گروه نمایشی «چهار صندوق»، فرماندار، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تنی چند از هنرمندان تئاتر کنگان برگزار شد، فرماندار این شهرستان از این گروه نمایشی که با نقش‌آفرینی در نمایش «خانه بدریا آل بویه» به جشنواره بین‌المللی فجر راه یافته است، تقدیر و سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، این نشست صمیمانه با طرحِ بخشی از مشکلات هنرمندان تئاتر این شهرستان همراه بود؛ معضلاتی که هرچند با گسترش شیوع ویروس کرونا، عرصه را بر هنرمندان و فعالان این حوزه تنگ کرده، اما مانعی برای عدم فعالیت آن‌ها نشده است.

به‌گفته رضا مختارزاده، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان، طی ماه‌های گذشته و علی‌رغم شیوع بیماری کووید19، سه جشنواره مجازی در حوزه‌های ادبیات، نقالی و نمایش مهم‌ترین دستاوردهای هنر این شهرستان در این دوران رخوت است.

فرماندار کنگان نیز در این نشست ضمن تبریک به اعضای گروه نمایش «چهارصندوق»، گفت: شهرستان کنگان سابقه‌ای دیرینه در عرصه‌های مختلف به‌خصوص عرصه تئاتر دارد و کسب موفقیت‌های مختلف آنان نشان از ظرفیت خوب هنری هنرمندان شهرستان دارد.

سید علی پاکنژاد در ادامه افزود: برای شهرستان کنگان افتخاری بزرگ و مایه خوشحالی و امیدواری بسیار است که با وجود شرایط سخت فعلی جامعه و بحران کرونا، هنرمندانی چنین فعال و سختکوش دارد که هیچ چیز مانع تلاش و فعالیت آن‌ها نمی‌شود و راهیابی به جشنواره بین‌المللی فجر افتخاری بزرگ، قابل تحسین و ارزشمند است.

وی افزود: افتخارات و پیشرفت‌های فرهنگی هنری شهرستان محصول تلاش همه هنرمندان متعهد، سخت‌کوش و کم‌توقع شهرستان است که بی‌شک آسان به‌دست نمی‌آید و نتیجه تلاش و کوشش برنامه‌ریزی‌های هنرمندان و مسئولان اداره شهرستان است.

در پایان این نشست، فرماندار کنگان با اهدای لوح سپاس و هدیه از این گروه تئاتری تقدیر و سپاسگزاری کرد.
مطالب مرتبط

نقدی بر نمایش «خانه بدریا آل بویه»؛

استبداد خانگی و اجتماعی
نقدی بر نمایش «خانه بدریا آل بویه»؛

استبداد خانگی و اجتماعی

جواد متین از منتقدان نمایش استان بوشهر با نگاهی به نمایش «خانه بدریا آل بویه» به نویسندگی و کارگردانی ابوذر مختارزاده، نقدی بر این نمایش نوشته و از زوایای متفاوت این اثر را مورد تحلیل قرار داده است. این نمایش از دوم تا یازدهم بهمن‌ماه سال‌جاری در شهر کنگان اجرا می‌شود.

|

نظرات کاربران