در حال بارگذاری ...
یادداشت غلامحسین دریانورد به ‌مناسبت روز جهانی تئاتر

خوشا امسال که قرار است هنرهای نمایشی پیام‌آور صلح باشد

ایران تئاتر، بوشهر_غلامحسین دریانورد: هر سال در هوای نوبهاری و نوروزی، روز جهانی تئاتر را سبز و خجسته می‌داریم. خوشا امسال که وارد قرن دیگری را برای این هنر زنده و جاندار و والا در انتظاریم.

خوشا امسال که گویا قرار است، صحنه به دور چشم هر ویروس منحوسی جانی تازه بگیرید و همچنان شاهد برانگیختن نیروی خلاقه هنرمندان این هنر مقدس شود.
خوشا امسال که قرار است هنرهای نمایشی پیام‌آور صلح و دوستی در میان ملت‌ها باشد. سالی که بازیگران صحنه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن عاشقانه و خالصانه مقام انسان را پاس بدارند و پرچم سلام و صلح را برافرازند.
 خوشا امسال که قرار است نمایشی پر از اتفاق‌های خوب و میمون بر صحنه رود و پایانی خوش رقم بزند
خوشا امسال که قرار است زیبایی میدان‌دار باشد و حقیقت دیالوگ‌ و خیر کنش و واکنش.
خوشا امسال که قرار است حرمت این هنر شریف را پاس بداریم و نمایش‌های خوبی را با هم بیافرینم و ببینیم.
خوشا امسال که دوست داریم، دوستان جدیدی بر صحنه تئاتر و زندگی پیدا کنیم و فراخوان جشنواره خوشی و خوبی بدهیم و منتخب و برگزیده صحنه‌های سرشار از فضیلت و نیکویی باشیم.
خوشا امسال که قرار است هر چه ماسک تلخ و سیاه و اندوه را از چهره برداریم و صدا و سیمای‌مان را با لبخند و عشق و عاطفه بسازیم و هویتی تازه از خود به نمایش بگذاریم.
خوشا امسال که دوست داریم روزهای جادویی‌اش بیاید و ما را به سمت صحنه‌های روشن و پر از نور و تماشا هدایت کند.
خوشحال امسال که دست به دست هم بدهیم و شانه به شانه همدیگر راه بیاییم به تئاتر مشقت پایان دهیم و نمایش‌های والا از جنس زندگی و روزهای‌مان به روی صحنه ببریم.
خوشحال امسال که این همه آرزوهای خوب و روشن داریم و همچنان امیدواریم.
مطالب مرتبط

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

نمایش «ضد فراموشی» به نویسندگی و کارگردانی یونس مرادی است و از 28 شهریور اجراهای خود را در دلوار آغاز می‌کند. پایان این اجراها، اول مهرماه در بوشهر خواهد بود.

|

معرفی آثار پذیرفته‌شده  در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت
معرفی آثار پذیرفته‌شده در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت

دبیرخانه هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، نمایشنامه‌های انتخاب‌شده جهت حضور در مرحله بازبینی این جشنواره را معرفی کرد و در میان این آثار، چهار اثر نیز از استان بوشهر حضور دارند.

|

با قول مساعدت مدیرکل ارشاد استان بوشهر

تجهیز پلاتو نمایش خارگ آغاز می‌شود
با قول مساعدت مدیرکل ارشاد استان بوشهر

تجهیز پلاتو نمایش خارگ آغاز می‌شود

سالن پلاتو اداره ارشاد خارگ که خردادماه سال 1398 افتتاح شده است، علی‌رغم تصویب بودجه تجمیعی در تیرماه 1400 و پیگیری‌های انجمن هنرهای نمایشی این جزیره همچنان فاقد تجهیزات فنی است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در نشست با هنرمندان خارگ قول مساعد داد که این پلاتو به زودی تجهیز ...

|

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر تاکید کرد

سالن نمایش شهر برازجان تجهیز می‌شود
معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر تاکید کرد

سالن نمایش شهر برازجان تجهیز می‌شود

نخستین سالن نمایش شهر برازجان که مزین به نام استاد فخرالدین فخری است، در برازجان افتتاح شد تا سرانجام شهر برازجان نیز صاحب یک پلاتو شود. هر چند این پلاتو هنوز تجهیزاتی فنی مثل نور و صدا ندارد اما معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در آیین افتتاح این سالن، قول داد که روند تجهیز ...

|

نظرات کاربران