در حال بارگذاری ...
با قول مساعدت مدیرکل ارشاد استان بوشهر

تجهیز پلاتو نمایش خارگ آغاز می‌شود

سالن پلاتو اداره ارشاد خارگ که خردادماه سال ۱۳۹۸ افتتاح شده است، علی‌رغم تصویب بودجه تجمیعی در تیرماه ۱۴۰۰ و پیگیری‌های انجمن هنرهای نمایشی این جزیره همچنان فاقد تجهیزات فنی است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در نشست با هنرمندان خارگ قول مساعد داد که این پلاتو به زودی تجهیز شود و به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، پس از افتتاح پلاتو نمایش جزیره خارگ در خردادماه 98 از آنجاکه این سالن فاقد تجهیزات فنی لازم برای بهره‌برداری بود، پیگیری‌های فراوان و بسیاری از سوی هنرمندان و انجمن نمایش خارگ با اداره ارشاد خارگ و استان، شهرداری و شورای شهر، بخشداری و فرمانداری این جزیره و نیز فرمانداری و استانداری بوشهر، نماینده مردم استان بوشهر در مجلس (عبدالکریم جمیری) و دیگر ارگان‌های مربوط، انجام و بودجۀ لازم برای تجهیز پلاتو تصویب شد؛

روز گذشته (دوشنبه هفتم شهریورماه) و در ادامۀ پیگیری این مطالبات، عبدالرحیم افروغ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از این پلاتو دیدن کرده و با هنرمندان تئاتر جزیره خارگ به گفتگو نشست.

الهام چنانی مسئول انجمن هنرهای نمایشی جزیره خارگ، در گفت وگو با ایران تئاتر با اشاره به این موضوع که تاکنون هیچ هزینه‌ای بابت تجهیز پلاتو پرداخت نشده و این پلاتو همچنان بلاتکلیف است، گفت:  در نشست هنرمندان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، لیست تجهیزاتی که در اولویت قرار دارد و توسط انجمن تهیه شده است را در اختیارشان مدیرکل قرار دادیم و مدیرکل قول پیگیری دادند.

در ادامه این نشست نیز عبدالرحیم افروغ با بیان این‌که چند مورد از وسایل مورد لزوم تجهیز پلاتو خارگ در سامانه جهت خرید ثبت شده است، گفت: برای تهیه دیگر موارد فنی نیز از سوی اداره کل ارشاد پیگیری‌های لازم انجام خواهد گرفت.

در این جلسه همچنین در مورد جشنواره‌های ملی تئاتر خیابانی، جشنواره منطقه‌ای تئاتر دینی و مذهبی ، جشنواره کودک و نوجوان یا جشنواره دانش آموزی که برندِ این جزیره هستند و ایجاد بستر آموزش هنرجویان صحبت شد و مدیرکل ارشاد بوشهر نیز تاکید کرد این موارد را در جلسه شورای اداری جزیره خارگ با حضور همه مسئولان شهری و فرمانداری مطرح و مطالبات هنرمندان را عنوان می‌کند تا این مطالبات از طریق ظرفیت ارگان‌های داخلی و مابقی از طرف اداره ارشاد پیگیری و تامین شود.

 
مطالب مرتبط

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

نمایش «ضد فراموشی» به نویسندگی و کارگردانی یونس مرادی است و از 28 شهریور اجراهای خود را در دلوار آغاز می‌کند. پایان این اجراها، اول مهرماه در بوشهر خواهد بود.

|

معرفی آثار پذیرفته‌شده  در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت
معرفی آثار پذیرفته‌شده در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت

دبیرخانه هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، نمایشنامه‌های انتخاب‌شده جهت حضور در مرحله بازبینی این جشنواره را معرفی کرد و در میان این آثار، چهار اثر نیز از استان بوشهر حضور دارند.

|

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر تاکید کرد

سالن نمایش شهر برازجان تجهیز می‌شود
معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر تاکید کرد

سالن نمایش شهر برازجان تجهیز می‌شود

نخستین سالن نمایش شهر برازجان که مزین به نام استاد فخرالدین فخری است، در برازجان افتتاح شد تا سرانجام شهر برازجان نیز صاحب یک پلاتو شود. هر چند این پلاتو هنوز تجهیزاتی فنی مثل نور و صدا ندارد اما معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در آیین افتتاح این سالن، قول داد که روند تجهیز ...

|

نظرات کاربران