در حال بارگذاری ...
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر:

زمان ارسال  آثار به دومین جشنواره ملی تئاتر خانگی نمایش‌خانه تمدید شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر از تمدید زمان ارسال  آثار به دومین جشنواره ملی تئاتر خانگی نمایش‌خانه تا ۱۵ اردیبهشت خبر دارد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، محمد مظفری گفت: فراخوان دومین جشنواره تئاتر خانگی نمایش‌خانه  در راستای کمک به ماندن مردم در خانه و عدم مسافرت برای جلوگیری از شیوع کرونا، اسفند سال 1399 منتشر شد و با کمک دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و انجمن‌های نمایش و کانون‌های پرورش فکری کودکان  در سراسر کشور منتشر گردید.

مظفری اقزود: دومین جشنواره ملی تئاتر خانگی نمایش‌خانه که به همت سازمان مردم‌نهاد نیمدری سبز در راستای خدمات فرهنگی در جریان شیوع کرونا راه‌اندازی شده با استقبال خانواده‌ها و هنرمندان سراسر کشور روبرو گردید.

دبیر دومین جشنواره تئاتر خانگی نمایش‌خانه بابیان اینکه  این جشنواره با ابتکار عمل  و مدیریت سازمان مردم‌نهاد نیمدری سبز برگزار می‌شود افزود: دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، سازمان بسیج هنرمندان استان بوشهر آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی ایلیا  و گروه‌های تئاتری  و رسانه‌های مختلف در این مسیر این سازمان مردم‌نهاد را یاری می‌کنند.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی  برای خانواده‌هایی که به علت شدت ویروس کرونا این روزها بیشتر وقتشان را در خانه می‌گذرانند افزود: دومین جشنواره ملی تئاتر خانگی  ازجمله برنامه‌هایی است که دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر به همت سازمان‌های مردم‌نهاد استان بوشهر طراحی و اجرایی نموده است.

دبیر دومین جشنواره تئاتر ملی نمایش‌خانه با اعلام اینکه جشنواره در دو سطح غیرحرفه‌ای ویژه  خانواده‌ها و حرفه‌ای ویژه فعالان حوزه تئاتر کشور طراحی‌شده افزود: جشنواره با موضوعات کرونا، آیین‌های نوروزی، فرهنگ‌عامه، قصه‌های ایرانی برگزارشده و نمایش‌ها باید در فضا و معماری خانه‌ها و آپارتمان‌ها ضبط و ارسال شود.
مطالب مرتبط

به مناسبت نهمین سال کوچ زنده‌یاد امیری

مسابقه نمایشنامه‌نویسی «قلم طلایی» در بوشهر برگزار می‌شود
به مناسبت نهمین سال کوچ زنده‌یاد امیری

مسابقه نمایشنامه‌نویسی «قلم طلایی» در بوشهر برگزار می‌شود

به همت فرهنگسرای رمضان امیری و با همراهی انجمن هنرهای نمایشی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و گروه تئاتر «کلاغ‌ها» مسابقه نمایشنامه‌نویسی «قلم طلایی» به مناسبت نهمین سال کوچ زنده‌یاد امیری برگزار می‌شود.

|

در نهمین سالکوچ حاج امیری پیرتئاتر بوشهر

نخستین جشنواره تئاتر استانی مونولوگ «پُروک» برگزار می‌شود
در نهمین سالکوچ حاج امیری پیرتئاتر بوشهر

نخستین جشنواره تئاتر استانی مونولوگ «پُروک» برگزار می‌شود

اردیبهشت ماه هر سال یادآور هجرت تلخ پیر تئاتر بوشهر، حاج رمضان امیری است و امسال نهمین سالکوچ اوست و نخستین جشنواره تئاتر استانی مونولوگ برای یادبود او برگزار می‌شود.

|

ادامه حضور جهانی «ویتسک» در سریلانکا

ادامه حضور جهانی «ویتسک» در سریلانکا

نمایش «ویتسک» اثر قاسم تنگسیر نژاد و مهسا رهسپار که پس از حضور در فستیوال هایفست ارمنستان در سال گذشته و نیز حضور موفق در جشنواره جینجر روسیه که جایزه ویژه این جشنواره را کسب کرد، در جشنواره تئاتر سریلانکا نیز پذیرفته شد.

|

احمد آرام به ایران تئاتر گفت:

همان مناجات‌هایی که در داستان دارم جور دیگری در نمایشنامه ظاهر می‌شود
احمد آرام به ایران تئاتر گفت:

همان مناجات‌هایی که در داستان دارم جور دیگری در نمایشنامه ظاهر می‌شود

نمایشنامه‌نویسی به‌نوبه خودش کار سختی ست، اما بعضی از دوستان با ردیف کردن یک‌مشت دیالوگ پشت سر هم‌فکر می‌کنند که نمایشنامه‌ای خلق کرده‌اند. به نظر من باید به نکته آموزش توجه کنند و مطالعه را از دست ندهند.

|

نظرات کاربران