در حال بارگذاری ...
با کارگردانی مشترک زوج دشتستانی

جایزه بزرگ جشنواره جهانی جینجر فست ۲۰۲۲ روسیه از آن «مکبث» شد

نمایش «مکبث» به کارگردانی مهسا رهسپار و قاسم تنگسیرنژاد در جشنواره جینجر فست ۲۰۲۲ موفق به کسب چند عنوان و نیز جایزه بزرگ این جشنواره شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در بوشهر، نمایش «مکبث» با کارگردانی مشترک قاسم تنگسیرنژاد و مهسا رهسپار از استان بوشهر در جشنواره جینجر روسیه حضور داشت.

این نمایش، موفق شد جوایز بهترین دستاورد هنری، بهترین کارگردانی و بهترین نمایش جشنواره را از آن خود کند.

جنگ اوکراین دلیلی بود تا بخش نمایش‌های خارجی این جشنواره امسال به‌صورت آنلاین برگزار شود و این در حالی است که گروه‌های نمایشی کشور روسیه به‌صورت حضوری در شهر تولا به رقابت پرداختند.

امین قجر، مهسا رهسپار، حسن نظامات، محمد جاوید، زرین کیوان راد، ترنم پورجم و شایسته پولادی مطلق در نمایش «مکبث» ایفای نقش کردند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از: طراح صحنه: قاسم تنگسیرنژاد، طراح نور: علی کوزه‌گر، طراح لباس: مهسا رهسپار و موسیقی: احسان موسوی و قاسم تنگسیرنژاد

جشنواره جهانی جینجر فست از ۲۵ تا ۲۸ شهریور در شهر «تولا» در جنوب روسیه برگزار شد.

 
مطالب مرتبط

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

تور اجرای «ضد فراموشی» در دلوار و بوشهر

نمایش «ضد فراموشی» به نویسندگی و کارگردانی یونس مرادی است و از 28 شهریور اجراهای خود را در دلوار آغاز می‌کند. پایان این اجراها، اول مهرماه در بوشهر خواهد بود.

|

معرفی آثار پذیرفته‌شده  در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت
معرفی آثار پذیرفته‌شده در مرحله بازبینی

چهار اثر از استان بوشهر به جشنواره تئاتر مقاومت راه‌یافت

دبیرخانه هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، نمایشنامه‌های انتخاب‌شده جهت حضور در مرحله بازبینی این جشنواره را معرفی کرد و در میان این آثار، چهار اثر نیز از استان بوشهر حضور دارند.

|

نظرات کاربران